Dodano: Wtorek, 14 września 2010r. godz.: 18:49. Nr wydania: 167/2010

Nowa pozycja wydawnicza: Atlas Linii Kolejowych 2010

Niedawno na rynku wydawniczym pojawił się pierwszy polski atlas linii kolejowych uzupełniony o materiał fotograficzny i tekstowy.
::rysunek:atlasfoto.jpg@Przykładowe podstrony Atlasu::

Format A4, twarda okładka i wysokiej jakości papier. Około 400 fotografii. Wszystko na 450 kolorowych stronach. W publikacji 92 mapy ogólnych fragmentów Polski przedstawiające linie kolejowe. 24 mapy największych węzłów kolejowych kraju w tym między innymi Kędzierzyn Koźle, Opole, Wałbrzych, Śląski Węzeł Kolejowy. Mapy prezentujące rozwój sieci kolejowej w Polsce plus dodatkowo 13 map historycznych opisujących między innymi kolej na Kresach Wschodnich. Ciekawostką jest lista 100 największych hitów kolejowych Polski, na których znalazły się: most kolejowy nad rzeką Osobłogą w Racławicach Śląskich, dworzec kolejowy w Głubczycach w kształcie lokomotywy, najdłuższy tranzytowy odcinek graniczy w Polsce (czeski tranzyt przez Głuchołazy), Jaworzyna Śląska i elektryfikacja na poniemieckich wspornikach trakcji, przystanek na estakadzie kolejowej w Strzegomiu, dworzec halowy w Legnicy, nastawnie bramowe w Kędzierzynie Koźlu.

Jak sama nazwa wskazuje jest to atlas, a co za tym idzie opis linii kolejowych poprzez graficzną prezentację ich na mapach. Miłośnicy szczegółów, historii itp. mogą być zawiedzeni, ponieważ pozycja nie opisuje każdej linii, bocznicy i stacji. Ogranicza się i to nie zawsze do zaprezentowania krótkich informacji o danym odcinku (poza ciekawostkami są to informacje o latach budowy, spółce budującej linię, budowie drugiego toru itp.).

O Magistrali Podsudeckiej nie znajdziemy tutaj wiele informacji (poza tabelkami i ciekawymi fotografiami), ale pozycja na pewno jest warto uwagi. Cena 110zł sprawia, że atlas nie należy do najtańszych, ale należy powiedzieć, że jest znakomicie wydany.

Więcej informacji o pozycji na stronie wydawnictwa eurosprinter.

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Wtorek, 14 września 2010r. godz.: 18:49. Nr wydania: 167/2010

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki