Dodano: Poniedziałek, 2 lutego 2009r. godz.: 17:00. Nr wydania: 11/2009

Poparcie jest duże - tak jak się spodziewaliśmy

Nasza akcja ruszyła w czwartek 29 stycznia wieczorem. Natychmiast wiele osób poparło nasz apel. Mimo, że nie minął jeszcze tydzień od chwili rozpoczęcia akcji warto podsumować pierwsze godziny.

W chwili obecnej wiem o czterech wysłanych już listach mieszkańców w sprawie powrotu naszego pociągu pośpiesznego (kopię tych listów otrzymałem na redakcyjne email i niebawem je zaprezentuję, były to listy z Dolnego Śląska, ale uwaga, też z Krakowa). Dowiedziałem się już, że nasz apel poprze Starostwo Powiatowe w Prudniku (tam już działają). Członkowie PTTK Prudnik również pracują nad swoim listem w tej sprawie i wiem, że będzie on zawierał wiele ciekawych argumentów. Niebawem z pisaniem apeli ruszą mieszkańcy mojej okolicy. Szczegóły na bieżąco na naszej stronie.

Wiele osób poparło naszą akcję pisząc swoje uwagi w księdze poparcia. Ciekawy wątek rozwinął się również na forum.

Naszą akcję opisała już Nowa Trybuna Opolska. Audycję na ten temat mogliśmy również posłuchać w Radiu Opole.

Teraz bardzo istotna uwaga do wszystkich piszących. W dziale pośpieszny na podsudeckiej, w zakładce "gdzie, do kogo pisać samemu" znajdują się adresy, pod które należy wysyłać własne apele. Mogą to być proste, krótkie listy z co najmniej jednym, ale zasadnym argumentem. Wysyłać można je pocztą elektroniczną, ale i pocztą tradycyjną. Jeśli wysyłaliście listy pocztą email to warto po jakimś czasie zapytać się, czy Wasz list dotarł. Przykładowo w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu odbieranie poczty email jest wzorowe, ale nie wszędzie tak może być.

Teraz bardzo ważne! Wasze apele wysyłajcie przede wszystkim do:

  • Ministerstwa Infrastruktury
  • PKP Intercity
  • Urzędów Marszałkowskich (tutaj z prośbą poparcia akcji)

Adresy potrzebne do wysyłki znajdziecie tutaj.

Jeśli jeszcze nie napisaliście apelu to bardzo Was proszę, zróbcie to. Wystarczy kilka minut, by przygotować własny list. Napisać co najmniej jeden argument (dojazd do rodziny, na czasy) i wysłać.

Tyle lat nasza linia była degradowana, spychana do niewiele znaczącego odcinka. Tylko jeśli razem zadziałamy to osiągniemy sukces. My w to głęboko wierzymy i namawiamy także Was do tego. Pomóżcie nam, pomóżcie sobie, pomóżcie mieszkańcom tej okolicy.

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Poniedziałek, 2 lutego 2009r. godz.: 17:00. Nr wydania: 11/2009

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki