Dodano: Sobota, 7 grudnia 2013r. godz.: 15:42. Nr wydania: 310/2013

Kradzież 100 metrów torów na linii kolejowej Głubczyce-Racławice Śląskie

Około 100 metrów torów zostało ukradzionych z linii kolejowej Głubczyce-Racławice Śląskie.
Obraz: kradzieztorow2.jpg

Każda kradzież to smutna rzecz, zwłaszcza taka, która zdarzyła się ponad 13 lat po zawieszeniu kursowania pociągów na linii kolejowej wpisywanej aktualnie do rejestru zabytków. W czasie, gdy coś drgnęło na kolei głubczyckiej, gdy gmina Głubczyce przejęła tamtejszy dworzec i gdy mówi się o przejęciu racławickiej stacji przez gminę Głogówek.

Złodziejom udało się ukraść do 100 metrów torów mimo tego, że linia kolejowa z Głubczyc do Racławic Śląskich jest społecznie patrolowana i każde nieuprawnione wejście na torowisko jest zgłaszane policji lub zarządcy torowiska.

Do kradzieży musiało dojść w połowie listopada. Tory zniknęły w miejscu, w którym najbliżej linii kolejowej przechodzi szosa łącząca miejscowości Klisino i Pomorzowice.

16 listopada policjanci na terenie kompleksu garażowego w Krapkowicach zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 27 do 48 lat. Wszyscy pochodzili z województwa śląskiego. Zatrzymani ładowali na samochód ciężarowy około 10 ton szyn kolejowych. Policjanci nie wiedzieli jeszcze wtedy, skąd mogą pochodzić elementy torów.

Tego samego dnia w Głubczycach zgłoszono kradzież torowiska na linii kolejowej Głubczyce-Racławice Śląskie. Zatrzymani w Krapkowicach mężczyźni zostali przekazani policjantom z Głubczyc. Jako podejrzani o kradzież torowiska trafili do policyjnych aresztów. Dochodzenie w tej sprawie trwa.

Zarząd Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Racławicach Śląskich już zapowiedział, że dołoży wszelkich starań, by wymusić na rządcy torowiska jak najszybsze odtworzenie ubytku. Padł pomysł, by zastąpić go szynami, które nie przydadzą się lub są usuwane z remontowanej linii kolejowej Prudnik-Krapkowice.

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Sobota, 7 grudnia 2013r. godz.: 15:42. Nr wydania: 310/2013

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2023
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki