Dodano: Poniedziałek, 27 listopada 2017r. godz.: 08:07. Nr wydania: 467/2017

Dzień Kolejarza to nie jest zapomniane święto

W sobotę przypadł doroczny Dzień Kolejarza. Z okazji tego święta modlono się m.in. w Nysie oraz Racławicach Śląskich.

W sobotę w nyskiej katedrze została odprawiona Msza Św. w intencji kolejarzy. Uczestniczyło w niej mnóstwo kolejowych pocztów sztandarowych z całego województwa opolskiego. Mszę Św. odprawił ks. Tomasz Wrona, syn kolejarza, kapłan pochodzący z Racławic Śląskich.

Dzień później, w niedzielę 26 listopada, uroczystą Mszę Św. odprawiono w Racławicach Śląskich. Uczestniczyło w niej kilkaset wiernych. Obecnych było sześć pocztów sztandarowych: prócz racławickiego sztandaru obecny był m.in., sztandar z Kędzierzyna-Koźla.

- My kolejarze wraz z rodzinami, zgromadzeni w tej świątyni, pragniemy oddać cześć Tobie patronko nasza Św. Katarzyno. Uczestnicząc w tej Mszy Św. prosimy weź nas w opiekę, czuwaj nad nami, błogosław trud naszej pracy i naszym rodzinom w życiu codziennym. Chroń od wypadków wszystkich pracowników oraz tych, którzy z usług kolei korzystają. Błogosław emerytom i rencistom, a chorym bądź pomocom ich cierpieniu. Zmarłym kolejarzom wyproś odpuszczenie grzechów, aby otrzymali szczęście wieczne. Za twoim wstawiennictwem u Boga prosimy: chroń nas od nieszczęść, dodaj sił, gdy przychodzą trudności, strzeż wiary w naszych sercach. Wyjednaj nam łaski wiernego naśladowania twoich synów. Patronko nasza, zaś w ostatniej godzinie naszego życia zachowaj nas od nagłej i niespodziewanej śmierci, wybłagaj nam łaskę zjednoczenia z Chrystusem w jego królestwie - prosiła obecna na Mszy Św. przedstawicielka kolejarzy.

- Wam, waszym rodzicom i najbliższym życzę wiele Łask Bożych. Niech To Boże błogosławieństwo za wstawiennictwem Waszej patronki Katarzyny Aleksandryjskiej, towarzyszy Wam w każdym dniu Waszej trudnej i odpowiedzialnej pracy. Niech to Boże Błogosławieństwo, opieka Matki Najświętszej i świętej patronki towarzyszy Waszym rodzinom. Aby rozwijały się wokół siebie we wzajemnej miłości, szacunku i życzliwości. Niech Dobry Bóg ma Was w opiece i zawsze Wam błogosławi - życzył na koniec uroczystości racławicki proboszcz, ks. Grzegorz Turczyn.

Także nasza redakcja wszystkim kolejarzom i ich rodzinom, a także miłośnikom kolei, składa serdeczne życzenia. Życzymy opieki i wstawiennictwa Waszej patronki Św. Katarzyny, zawsze powrotów po służbie do domów, dużo zdrowia.

Zdjęcia z Racławic Śląskich

Obraz: dzkol17arza1.jpg
Obraz: dzkol17arza2.jpg
Obraz: dzkol17arza3.jpg
Obraz: dzkol17arza4.jpg
Obraz: dzkol17arza5.jpg
Obraz: dzkol17arza6.jpg
Obraz: dzkol17arza7.jpg

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Poniedziałek, 27 listopada 2017r. godz.: 08:07. Nr wydania: 467/2017

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki