Dodano: Poniedziałek, 2 lutego 2009r. godz.: 18:46. Nr wydania: 14/2009

List mieszkańca Krakowa skierowany do Prezesa Zarządu PKP Intercity

Tymczasem pociąg "Śnieżka", kursujący od kilkudziesięciu lat przez Nysę i Kamieniec Ząbkowicki, nie tylko umożliwiał dotarcie w praktycznie każdy rejon Sudetów z Krakowa i Górnego Śląska, ale też miał duże znaczenie dla mieszkańców południowej części województwa opolskiego, będąc jedynym pociągiem dalekobieżnym. Wyjaśnienia spółki PKP PR, że pociąg zlikwidowano z powodu niedostatecznej frekwencji, wydają się mało prawdopodobne, gdyż jadąc nim nigdy nie spotkałem się z sytuacją, aby większość miejsc pozostało nie zajętych.

Szanowni Państwo,

Chciałbym wyrazić swoje poparcie dla inicjatywy mieszkańców miejscowości położonych na trasie linii kolejowej nr 137 (Katowice-Legnica) w sprawie przywrócenia pociągu pospiesznego "Śnieżka" relacji Kraków Główny-Jelenia Góra na swoją historyczną trasę.

Obecnie mieszkam w Krakowie i często podróżuję w kierunku Sudetów, czy to w celach turystycznych, czy też odwiedzenia rodziny. Z pociągu "Śnieżka" korzystałem często. Niestety, obecna oferta przewozowa w tamtym kierunku jest bardzo zła. Obecnie pociąg "Śnieżka" do Jeleniej Góry przez Wrocław kursuje jedynie w okresie letnich wakacji szkolnych, a na dodatek w bardzo niekorzystnych godzinach (odjazd z Krakowa o godz. 2.47). Na dodatek nie ma już możliwości korzystnej przesiadki we Wrocławiu z pociągu "Przemyślanin" na nocny pociąg pospieszny relacji Gdynia Gł. Os.- Szklarska Poręba/Kudowa Zdrój. Podróż pociągiem w Sudety jest więc bardzo utrudniona.

Tymczasem pociąg "Śnieżka", kursujący od kilkudziesięciu lat przez Nysę i Kamieniec Ząbkowicki, nie tylko umożliwiał dotarcie w praktycznie każdy rejon Sudetów z Krakowa i Górnego Śląska, ale też miał duże znaczenie dla mieszkańców południowej części województwa opolskiego, będąc jedynym pociągiem dalekobieżnym. Wyjaśnienia spółki PKP PR, że pociąg zlikwidowano z powodu niedostatecznej frekwencji, wydają się mało prawdopodobne, gdyż jadąc nim nigdy nie spotkałem się z sytuacją, aby większość miejsc pozostało nie zajętych. Dlatego też dołączam się do apelu o przywrócenie pociągu Kraków-Jelenia Góra przez Nysę i Kamieniec Ząbkowicki.

Z wyrazami szacunku

M. M. (pełne dane do wiadomości redakcji)

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Poniedziałek, 2 lutego 2009r. godz.: 18:46. Nr wydania: 14/2009

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki