Kalendarz: Kolej Podsudecka 2016

Kalendarz kolekcjonerski zawierający przepiękne zdjęcia kolejowe naszej okolicy. format A3, 13 stron - papier kreda.

Cena: 25.00zł 27.00zł

Towar niedostępny - został wyprzedany.

Obraz: kalendarz16_1.jpg

Okładka Kalendarza

Obraz: kalendarz16_2.jpg

Przykładowa strona na miesiąc sierpień

Najnowsze i aktualne wydanie Kalendarza Kolejowego Kolej Podsudecka 2016 na rok 2016. Jedyny w Polsce Kalendarz Kolejowy, który opisuje i dotyczy tylko jednej linii kolejowej. Mowa o tzw. Magistrali Podsudeckiej, która łączy Katowice i Legnicę, a przebiega przez Kędzierzyn-Koźle, Głogówek, Racławice Śląskie, Prudnik, Nysę, Kamieniec Ząbkowicki, Ząbkowice Śląskie, Dzierżoniów, Świdnicę, Jaworzynę Śląską, Strzegom oraz Jawor.

Kalendarz ma format A3 (29,7cm szerokości × 42,0cm długości/wysokości) i składa się z 13 stron. Po jednej stronie na każdy miesiąc roku plus okładka. Na stronie miesiąca piękne duże zdjęcie kolejowe (każde opisane) oraz kalendarium z nazwami świąt lub solenizantami. Do tego numery tygodni, nazwy miesięcy w językach niemieckim, czeskim i angielskim, a także informacje o obowiązujących znakach zodiaku. Całość wydana na wysokiej jakości papierze. Kalendarz wyposażony w tzw. zawieszkę, co umożliwia powieszenie go na ścianie, meblach itp. Co roku kalendarz ma inne zdjęcia oraz inny wzór kalendarium.

Dla pierwszych osób, które w październiku zamówią Kalendarz dodajemy gratis, kolejowy prezent niespodziankę.

Uwaga - kalendarze już są wysyłane - zabezpieczone w specjalne opakowania - zapraszamy do zakupów.

Opis poszczególnych stron

Kalendarz na rok 2016 łączy w sobie historię i czasy obecne. Znajdziecie w nim pociągi kursujące po linii Racibórz - Głubczyce - Racławice Śląskie, pośpieszny na Magistrali Podsudeckiej (w składzie wagon jeszcze barwy oliwkowej), pociągi specjalne z parowozami Ty42 i TKt48, a także czasy obecne: składy towarowe oraz specjalny pociąg z lokomotywą Su45, który na początku 2015 roku odwiedził Dolnośląskie Zakamarki.

Staraliśmy się, aby nowy kalendarz był różnorodny, to jest pokazywał różne pociągi, z różnych miejsc, z różnych czasów. Wierzymy, że to nam się udało.

Prawdziwym rarytasem będzie już pierwsza styczniowa strona, na której znajduje się zdjęcie przypuszczalnie ostatniego pociągu relacji Racibórz-Racławice Śląskie dojeżdżającego do stacji docelowej. Melancholijne ujęcie z dalszej odległości każde nam zastanowić się nad tragedią tej urokliwej linii i uświadomić sobie, że to już 15 lat od zawieszenia pociągów osobowych w tych relacjach. Fotograf: Ryszard Boduszek.

Zdjęcie z lutego to Piława Górna ZPKŁ. Spalinowy Traxx oczekuje na wyjazd z bocznicy w kierunku Kamieńca Ząbkowickiego. Lokomotywa odstawiła pierwszą część wagonów pod załadunek i po krótkim postoju w Piławie Górnej uda się po drugą część. Na torze obok lokomotywa SM42-2477 jeżdżąca dla Pol-Miedź Trans. Data wykonania zdjęcia: 26.11.2014r. Fotograf: Łukasz Białow.

Marzec to zdjęcie z szlaku Kamieniec Ząbkowicki - Doboszowice. Lokomotywa ST43-177 z zwartym składem pociągu towarowego pełnego samochodów, jedzie z Kamieńca Ząbkowickiego do Kędzierzyna-Koźle. W przeciwnym kierunku pod wzniesienie wspina się lokomotywa ST44-1223 ze składem węglarek jadących z Nysy do Kamieńca Ząbkowickiego. Niesamowite ujęcie dwóch pociągów. Data: 03.03.2012r. Fotograf: Mirosław Synowski.

Kwiecień to przedmieścia Legnicy. Lokomotywa SU45-115 z pociągiem specjalnym "Dolnośląskie Zakamarki" opuszcza Legnicę rozpoczynając bieg po Magistrali Podsudeckiej w kierunku Strzegomia. Data: 25.04.2015r. Fotograf: Łukasz Białow.

Maj, to pociąg osobowy relacji Katowice - Kędzierzyn-Koźle - Nysa - Kłodzko - Kudowa Zdrój/Stronie Śląskie prowadzony lokomotywą SU46-026 zbliża się do stacji Kamieniec Ząbkowicki. Data: 2.05.1995r. Fotograf: Rafał Matuszewski.

Czerwiec to lokomotywa Gama w barwach PKP Intercity prowadząca pociąg towarowy. Zdjęcie wykonano w okolicy Prudnika. Fotograf: Grzegorz Wilga.

Lipiec, to pociąg specjalny relacji Wrocław Główny - Głuchołazy - Racławice Śląskie prowadzony lokomotywą parową Ty42-24 ze Skansenu Kolejowego w Pyskowicach pokonuje odcinek pomiędzy stacjami Grodków Śląski - Grodków Stary. W tle wieża kościoła farnego pw. Św. Michała Archanioła w Grodkowie. Data: 7 czerwca 2014r. Fotograf: Amadeusz Świerk.

Sierpień to "Wakacyjny Pociąg Muzealny" PR-S 66012 "Fryderyk" relacji Jaworzyna Śląska - Świdnica Miasto prowadzony lokomotywą TKt48-18 (własność Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej) w pochmurne, niedzielne popołudnie, zbliża się do stacji docelowej. W składzie dwa wagony Ci28 z 1928 roku. Data: 5 maja 2015r. Fotograf: Piotr Szczekała.

Na wrzesień lokomotywa SM42-2334 podczas trwającego remontu linii D29-306, tzw. "Gogolinki" spycha skład wagonów samowyładowczych wypełnionych kruszywem jadąc na trasie z Prudnika w kierunku miejscowości Moszna celem wysypania ładunku. Pociąg na zdjęciu przejeżdża przez miejscowość Biała (dawna stacja Biała Prudnicka). Data: 7.09.2015r. Fotograf: Krzysztof Wilga.

Październik to okolice wsi Cyprzanów niedaleko Raciborza. Lokomotywa parowa Ty42-107 z pociągiem specjalnym relacji Racibórz - Racławice Śląskie - Nysa. W tle kościół Trójcy Św. w Cyprzanowie. Następna stacja na trasie pociągu to Pietrowice Wielkie. Data: 1.10.1996r. Fotograf: Rafał Matuszewski.

Listopad to lokomotywa ST43-227 na szlaku pomiędzy stacjami Kędzierzyn-Koźle Zachód, a Twardawa prowadząca pociąg towarowy w kierunku Nysy. Data: 26.11.201r. Fotograf: Łukasz Hettwer.

Grudzień: "Mikołajkowy pociąg" wiozący prezenty dla dzieci udaje się w drogę powrotną. Parowóz TKt48-18 ciągnięty jest przez lokomotywę spalinową spółki PKP Cargo. Skład opuszcza stację Świdnica Miasto. Data: 9.12.2012r. Fotograf: Mirosław Synowski.

Na okładce: parowóz OL49-69 z pociągiem specjalnym "Kozioł" relacji Nysa- Głuchołazy- Nysa podczas postoju na stacji Nowy Świętów. 31 sierpnia 2015r. Fotograf: Mariusz Hassa.

Przykładowe strony

Obraz: kpp16_1.jpg
Obraz: kpp16_2.jpg
Obraz: kpp16_3.jpg
Obraz: kpp16_4.jpg

Cena: 25.00zł 27.00zł

Towar niebostępny - został wyprzedany.

Powrót do wyboru przedmiotu - zobacz inne przedmioty w naszym sklepie.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki