O nas

Witamy w serwisie KolejPodsudecka.pl, który jest częścią Dziennika Internetowego Raclawice.Net. Na tej stronie gromadzimy i efektownie prezentujemy te wszystkie informacje kolejowe nie tylko związane z Racławicami Śląskimi, ale całą Magistralą Podsudecką, czyli linią kolejową o numerze 137, która swój początek ma w Katowicach, a kończy się w Legnicy.

Nasz dodatek rozpoczął działalność 29 stycznia 2009 roku. Przez ten czas napisaliśmy mnóstwo ciekawych artykułów dotyczących kolei i spraw z nią związanych. W imieniu pasażerów wielokrotnie występowaliśmy o poprawę rozkładów jazdy. Staraliśmy się i staramy propagować dziedzictwo kulturowe związane z koleją, jej historię, tradycje.

Obraz: logotyp-raclawicenet.png

Nasz nowy logotyp

Autorem i głównym prowadzącym serwis od początku jego istnienia jest Stanisław Stadnicki, który jest też redaktorem naczelnym serwisu Raclawice.Net. Z wykształcenia informatyk, z pasji programista aplikacji internetowych. Właściciel firmy WebInspiracje, a także pasjonat lokalnej historii i autor kilku książek. W pracy nad dodatkiem pomagali mu Panowie Paweł Bochenek i Krzysztof Pawlak udostępniając wiele ciekawych materiałów dotyczących kolei.

Dziś KolejPodsudecka.pl to ponad 400 artykułów, mnóstwo fotografii i ciekawostek. Warto zaznaczyć, że sporą część treści serwisu przygotowują czytelnicy, którzy np. tworzą galerię zdjęć, udostępniając fotografie wykonane w różnych zakamarkach naszej ukochanej linii kolejowej.

Cieszymy się, że możemy być cennym źródłem informacja o kolei w naszym regionie. Cieszymy się, że dzięki wskazówkom, poradom i uwagom naszych czytelników możemy stawać się lepsi. Cieszymy się, że możemy w formie sklepu sprzedawać Wam jedyne w Polsce kalendarze kolejowe, które opisują i dotyczą tylko jednej linii kolejowej: Magistrali Podsudeckiej. Od 2012 roku znajdziecie tam świetne zdjęcia pociągów, które towarzyszą nam przez wszystkie miesiące roku.

Wielokrotnie nasze materiały były i są cytowane w innych wydawnictwach, a także jako źródła w pracach dyplomowych, naukowych i książkach.

Nasz cel nie zmienia się. Dostarczać czytelnikom aktualnych i sprawdzonych informacji z naszego regionu, tak - aby w ich ocenie, być sprawdzony i rzetelnym medium. Chcemy, aby czytelnicy chętnie wracali do nas i szukali na naszych stronach ciekawych informacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki