Dodano: Niedziela, 28 maja 2017r. godz.: 09:21. Nr wydania: 454/2017

Jest już pierwsza książka o Magistrali Podsudeckiej

Na rynku wydawniczym dostępna jest pierwsza książka opisująca Magistralę Podsudecką: Magistrala Podsudecka, Legnica-Kemieniec Ząbkowicki-Kędzierzyn Koźle, historia, architektura, krajoznawstwo, autorstwa Przemysława Dominasa. Książkę wydało wydawnictwo Księży Młyn.

- Kolej Podsudecka na ponad 200-kilometrowym szlaku daje wyjątkową możliwość zobaczenia zarówno głównych pasm sudeckich, jak i zwiedzenia wielu śląskich miast pochodzenia średniowiecznego o bogatym dziedzictwie kulturowym i materialnym - czytamy na okładce nowej książki.

Pozycja składa się z około 200 stron, wydana w formacie A4 w twardej okładce. Historia linii kolejowej została opisana na około 30 stronach. Autor skupił się przede wszystkim na budowie linii kolejowej. Są liczne zdjęcia dworców, mapy i plany.

Kolejne rozdziały opisując architekturę obiektów kolejowych (dworców) oraz szlak kolejowy i jego atrakcje turystyczne. Ciekawym dodatkiem do książki jest duża rozkładana wkładka zawierająca panoramy szczytów górskich widzianych z okien pociągu z wymienieniem ich wszystkich nazw oraz wysokości.

O ile chciałby się, aby książka zawierała więcej informacji o historii linii kolejowej o tyle rozdział dotyczący dworców kolejowych (historia ich budowy, architektura itp.) jest bardzo rozbudowany i fascynujący.

Na końcu książki umieszczone zostały zdjęcia ciekawych atrakcji turystycznych, które związane są z miejscowościami kojarzonymi z linią 137 oraz propozycje wycieczek.

Książkę polecamy każdemu. Obowiązkowa pozycja w biblioteczce miłośników kolei na Przedgórzu Sudeckim.

Obraz: ksiazkaokp1.jpg
Obraz: ksiazkaokp2.jpg

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Niedziela, 28 maja 2017r. godz.: 09:21. Nr wydania: 454/2017

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki