Dodano: Niedziela, 19 maja 2013r. godz.: 23:22. Nr wydania: 277/2013

Taki ma być piknik kolejowy w Racławicach Śląskich

Serwis kolejpodsudecka.pl jako pierwszy przedstawia informacje dotyczące pikniku kolejowego w Racławicach Śląskich planowanego na ostatnią sobotę i niedzielę czerwca.
Obraz: tyzpyskowic.jpg

Fragment parowozu Ty2-24 z Pyskowic, więcej niestety jeszcze nie pokazujemy

Największymi atrakcjami będą lokomotywy i pojazdy szynowe. Tych ma być najwięcej w całej historii imprezy. Będzie można zobaczyć autobus szynowy województwa opolskiego jako reklamę kolei regionalnych. Na pewno nie zabraknie lokomotywy spalinowej spółki PKP Cargo (być może będą dwie lokomotywy).

Najciekawsze zostawiliśmy na koniec. Główną atrakcją imprezy ma być czynny parowóz Ty2-24 ze Skansenu Kolejowego w Pyskowicach. Ma to być pierwsza w Polsce prezentacja całkowicie odrestaurowanej lokomotywy parowej. Prywatnie powiem, że według mnie będzie to najładniejszy w naszym kraju parowóz, taki, jakby od razu wyjechał z fabryki. Kto ma dostęp do zdjęć czasem udostępnianych przez miłośników kolei z Pyskowic, ten wie, jak to cudo wygląda.

Nie będzie to jedyny parowóz jaki będzie można zobaczyć w Racławicach. Dzięki uprzejmości miłośników kolei z Ostrawy wokoło stacji ustawioną zostaną małe tory i będzie się po nich poruszał miniaturowy parowóz, na który maszynista siada na kolanach i malutką szufelką dokłada do pieca (miniaturka jest idealnym odwzorowaniem oryginału). Do parowozu doczepiane są wagony, na które można siadać całymi rodzinami.

Z pozostałych atrakcji nie zabraknie: czeskiej makiety kolejowej, wystawy eksponatów kolejowych, wycieczki na przejażdżkę czeskim parowozem po wąskotorówce, konkursów dla najmłodszych, koncertów i zabawy tanecznej, przejażdżek drezynami i wyścigów drezyn.

Impreza planowana na 29-30 czerwca. Pod koniec tego tygodnia już powinien być gotowy plakat i banery reklamowe.

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Niedziela, 19 maja 2013r. godz.: 23:22. Nr wydania: 277/2013

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2023
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki