Dodano: Poniedziałek, 6 lutego 2012r. godz.: 20:56. Nr wydania: 231/2012

Powstało stowarzyszenie kolejowe

W Racławicach Śląskich powstało nowe stowarzyszenie skupiające miłośników kolejnictwa. Jednym z celów grupy będzie organizacja kolejnych pikników kolejowych i działanie na rzecz promocji kolei w regionie.
Obraz: stowkol.jpg

Zebranie założycielskie zorganizowano dokładnie w 135-lecie uruchomienia połączeń kolejowych na odcinku Racławice Śląskie-Kędzierzyn Koźle. Zjawiło się na nim mnóstwo osób chcących pomagać w wszelakich działaniach na rzecz promocji kolei.

Procedura rejestracji stowarzyszenia trochę trwała, ale już dziś jest pewne, że nowy twór społeczny przeszedł pozytywną weryfikację i już może działać. Prezesem stowarzyszenia wybrano Tadeusza Wronę, wiceprezesem został Józef Skiba.

Wśród zamierzeń stowarzyszenia na najbliższy okres warto wymienić chęć organizacji czwartej edycji pikniku kolejowego w Racławicach Śląskich (na wiosnę stowarzyszenie zamierza złożyć odpowiedni projekt celem pozyskania dofinansowania na realizację przedsięwzięcia) oraz szeroko pojętą działalność zmierzającą do utworzenia w Racławicach Śląskich skansenu kolejowego.

Zebranie członków, na którym zostanie poruszony temat tegorocznego pikniku planowane jest na koniec lipca. Obecnie w grę wchodzą dwa terminy: pierwszy weekend września oraz połowa sierpnia. Impreza ma być połączona z 750-leciem Racławic Śląskich.

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Poniedziałek, 6 lutego 2012r. godz.: 20:56. Nr wydania: 231/2012

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki