Dodano: Poniedziałek, 12 kwietnia 2010r. godz.: 18:24. Nr wydania: 143/2010

Zróbmy to wszyscy razem i walczmy o powrót pociągów na Magistralę Podsudecką

Do końca kwietnia organizatorzy przewozów w regionie to jest Urzędy Marszałkowskie muszą dostarczyć do PLK informacje o planowanych przez siebie pociągach, jakie zamierza się uruchomić w nowym rozkładzie jazdy. To ostatnia i najlepsza okazja do naszej reakcji i działania na rzecz przywrócenia połączeń na stykowym odcinku Magistrali Podsudeckiej między Nysą, a Kamieńcem Ząbkowickim. Zróbmy to razem. Nasz list wysyłamy już dzisiaj, pokazujemy Wam gdzie pisać i prosimy o pomoc.

Listy z prośbą o przywrócenie pociągów na stykowym odcinku między Nysą, a Kamieńcem Ząbkowickim należy kierować do Opolskiego oraz Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego, na główne adresy tychże Urzędów. Najlepiej listy wysłać pocztą tradycyjną, ale można wysyłać je również e-mailem. W przypadku e-maila upewnijmy się, że nasz list został odczytany i urzędnicy się nim zajmują.

Adresy:

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Wybrzeże Słowackiego 12-14
50-411 Wrocław
Adres email: umwd@dolnyslask.pl.

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego

Piastowska 14
45-081 Opole
Adres email: umwo@opolskie.pl

Pamiętajmy o kilku podstawowych zasadach.

Przede wszystkim bądźmy kulturalni. Trudna sytuacja taborowa przewoźników na pewno nie uniemożliwia wznowienia ruchu, ale niestety go utrudnia. Tym nie mniej właśnie teraz, w przeddzień 135 rocznicy ukończenia budowy linii kolejowej numer 137 powrót zlikwidowanych pociągów jest możliwy jak nigdy wcześniej.

Skupmy się na przedstawianiu tego jak ważne i dlaczego tak ważne jest przywrócenie pociągów relacjach Kędzierzyn Koźle-Legnica, Legnica-Nysa, czy Kędzierzyn Koźle-Kłodzko Miasto. Każdy z nas indywidualnie powinien ocenić jakie relacje są potrzebne i jakie pociągi powinny wrócić na tory Przedgórza Sudeckiego. To bardzo ważne, by zareagować i napisać kilka słów od siebie, przecież każdy z nas przez kilka lat podróżował zlikwidowanymi pociągami w innym celu (turystyka, wyjazdy do rodzin, służbowe itp.).

List nie musi być długi. Wystarczy kilka rzeczowych zdań, dlaczego chcemy tych pociągów, dlaczego są one tak ważne? Warto zasugerować optymalne Państwa zdaniem czasu odjazdu i liczby kursów. Na naszej stronie znajdą Państwo podobne listy, można się na nich wzorować.

Apelujemy i prosimy. Dobre kolei podsudeckiej leży w naszych rękach. Pomóżcie pasażerom południa Opolszczyzny i Przedgórza Sudeckiego, ale także wszystkim tym, którzy z innych województw chcą dojechać do nas, a nie mogą. Z góry dziękujemy za zaangażowanie.

Nasz ostatni list otwarty dotyczący prośby przywrócenia pociągów na omawianej linii kolejowej został wysłany wczoraj pocztą tradycyjną. Jego treść dostępna jest tutaj.

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Poniedziałek, 12 kwietnia 2010r. godz.: 18:24. Nr wydania: 143/2010

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki