Dodano: Poniedziałek, 13 września 2021r. godz.: 09:37. Nr wydania: 526/2021

Startuje konkurs na fotografię do kalendarza Kolej Podsudecka 2022

Jak co roku, także i tym razem, ruszamy z konkursem na zdjęcia do kalendarza Kolej Podsudecka 2022.

Słowem wstępu

Zapraszamy wszystkich fotografów i miłośników kolei do udziału w konkursie. Wasze zdjęcie może pojawić się w nowej edycji kalendarza kolejowego Kolej Podsudecka 2022. Kalendarz ukazuje się regularnie od ponad dekady i jako jedyny w Polsce dotyczy tylko jednej linii kolejowej (oraz linii powiązanych z Magistralą Podsudecką).

Zawsze wydawany jest na wysokiej jakości twardym papierze kredowym. Zawsze ma format A3, a zdjęcia są tak dopasowane, że można potem je wyciąć i np. włożyć do ramki formatu A4 (część osób właśnie tak robi). Są też tacy, którzy kolekcjonują każde wydanie. To dla nas sygnał, że drukowanie kalendarza ma sens.

Każdej osobie, której zdjęcia lub zdjęcie znajdzie się w nowym kalendarzu, wyślemy egzemplarz Kalendarza Kolej Podsudecka 2022 za darmo. Tak było zawsze i tak jest tym razem.

Zapraszamy do udziału w konkursie. Regulamin poniżej. Zdjęcia można wysyłać do dnia 20 września 2021r. do godziny 12:00 na adres e-mail zapisany w zakładce kontakt naszej strony.

Zasady konkursu

Wyślijcie do nas na nasz redakcyjny email (zobacz kontakt) swoje zdjęcia kolejowe, propozycje zdjęć kolejowych do Kalendarza Kolej Podsudecka 2022 wraz z ich opisem (co jest na zdjęciu, kiedy i gdzie je wykonano oraz kto jest autorem).

Zdjęcia muszą przedstawiać pociąg i muszą być powiązane z Magistralą Podsudecką, czyli np. prezentujące pociąg na linii kolejowej 137 lub linii bocznej, która z linią 137 się styka/łączy (takimi liniami stykowymi są np. linia do Sobótki, do Głuchołaz, do Opola, do Brzegu, do Raciborza itp.)

Obojętnie jaki pociąg będzie na zdjęciu i jaki skład: szynobus, parowóz, lokomotywa spalinowa, pociąg towarowy, osobowy, specjalny. Zdjęcie musi być ciekawe, ładne i dobre technicznie (nie prześwietlone np.), bo tylko takie nadają się do druku wysokiej jakości. Nie możne prezentować pociągu, który np. jest obcięty (np. nie ma całej lokomotywy na zdjęciu, dopuszcza się obcięcie wagonów). Musi być zrobione tak, alby zdjęcie można było ładnie skadrować do kalendarza, czyli idealnie, aby pociąg był w centrum kadru.

Dobrze, aby to zdjęcie lub te zdjęcia nigdy wcześniej nie zostały opublikowane na jakiejkolwiek stronie internetowej lub w jakiejkolwiek publicznej galerii.

Jeżeli Twoje zdjęcie znajdzie się w kalendarzu, to otrzymasz publikację za darmo. Wyślemy ją do Ciebie kurierem lub do wskazanego przez Ciebie paczkomatu! To nagroda za udział w konkursie i wygranie go. Uwaga! Jeżeli Twoich zdjęć w kalendarzu opublikujemy więcej (2, 3 itp.), to i tak otrzymujesz tylko jeden kalendarz!

Nie musisz od razu wysyłać oryginalnych zdjęć z aparatu, które zajmują np. 5 megabajtów. Wyślesz je dopiero, jak wygrasz. Możesz na początek wysłać np. zdjęcia pomniejszone o rozmiarze np. 1900 na 1200 pikseli. Takie zdjęcia wystarczą nam do oceny. Jeżeli wgrasz, to poprosimy Cię o oryginał fotografii. Ale ważne jest to, aby zdjęcie w oryginale było naprawdę dobrej jakości. Zbyt małe zdjęcie lub takie wykonane słabym aparatem (np. w smartfonie) nie nadają się do druku!

Jeżeli Twoje zdjęcie wygra, to wygląd strony kalendarza, na której pojawi się ta fotografia, będzie konsultowany z Tobą. Zobaczysz swoją stronę kalendarza jeszcze przed drukiem i możesz zgłaszać poprawki.

Regulamin

 1. Każda osoba może wysłać dowolną ilość zdjęć.
 2. Zdjęcia nadesłane w poprzednich latach także biorą udział w konkursie
 3. Zastrzegamy sobie prawo do odrzucenia z udziału w konkursie zdjęć, które są słabe techniczne, lub nie spełniają naszych zasad, lub po prostu nie nadają się do publikacji w kalendarzu.
 4. Autor tej strony, wydawca kalendarza, Stanisław Stadnicki jako jedyna osoba ocenia zdjęcia (jest jury konkursy). Werdykt jury nie podlega dyskusji.
 5. Należy wysyłać zdjęcia o tematyce kolejowej wykonane na linii 137 lub w jej pobliżu zgodnie z uwagami opisanymi w tym artykule.
 6. Należy nadsyłać tylko swoje autorskie zdjęcia. Autor zdjęcia wyraża zgodę na ich publikację w Kalendarzu Kolej Podsudecka 2022. Nie można wysyłać cudzych zdjęć itp.
 7. Zdjęcia należy wysłać na adres staszek[malpa]kolejpodsudecka.pl (celowo unikam pisania znaku @, aby adres email nie był przechwycony przez roboty sieciowe - proszę popraw ten adres i zamień słowo małpa na @ jeżeli wyślesz do mnie email) w nieprzekraczalnym terminie do dnia czwartek 21 września 2021 r., do godz. 12:00 tego dnia.
 8. Do dnia 4 października 2021.r autorzy wygranych zdjęć zostaną poinformowani o zwycięstwie w konkursie i poproszę o oryginalne fotografie.
 9. Kalendarze dla wygranych zostaną wysłane do dnia 1 grudnia 2021 r. kurierem InPost lub do paczkomatu wybranego przez autora zdjęć.
 10. Wysyłając swoje zdjęcie potwierdzasz, że znasz i akceptujesz regulamin konkursu
Obraz: konkurs2022kalendarz.jpg

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Poniedziałek, 13 września 2021r. godz.: 09:37. Nr wydania: 526/2021

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

 • WebInspiracje
 • Stanisław Stadnicki