Dodano: Wtorek, 8 kwietnia 2014r. godz.: 20:10. Nr wydania: 327/2014

Pociąg pojedzie na gumowych kołach

Jak poinformowała spółka Przewozy Regionalne, na odcinku Kędzierzyn Koźle - Kudowa Zdrój, będzie kursowała komunikacja autobusowa w formie interREGIObusów.

- interREGIObusy relacji Kędzierzyn-Koźle - Kudowa-Zdrój będą kursowały w zamian za planowane wcześniej połączenie kolejowe (wagony bezpośrednie z Warszawy w składzie pociągu IR "Chemik"). Autobusy będą odjeżdżały z Kędzierzyna-Koźla 19 i 26 kwietnia oraz 1,3 i 10 maja br. W drogę powrotną interREGIObusy wyruszą: 21 i 27 kwietnia oraz 2, 4 i 11 maja br. W Kędzierzynie-Koźlu będą one skomunikowane z pociągiem interREGIO do i z Warszawy. Nowe połączenie będzie objęte cieszącą się ogromną popularnością promocją Super Bilet, w ramach której można podróżować pociągami interREGIO i interREGIObusami nawet za 1 zł! - czytamy na oficjalnej stronie internetowej przewoźnika.

Przewoźnik informuje ponadto, że uruchomienie pociągu we wcześniej planowanej relacji nie jest możliwe z uwagi na przedłużający się remont na linii Kłodzko-Kudowa Zdrój. Spore znaczenie miało też słabe zaangażowanie samorządów, które mimo wcześniejszych deklaracji dotyczących pomocy w organizacji składu i jego promocji, nie były wstanie wypracować skutecznego porozumienia.

Niestety sami od jakiegoś czasu wiedzieliśmy, że wiele samorządów zwyczajnie olało szeroko pojętą działalność na rzecz uruchomienia tego kolejowego połączenia.

Pełna informacja Przewozów Regionalnych: www.przewozyregionalne.pl/node/14198

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Wtorek, 8 kwietnia 2014r. godz.: 20:10. Nr wydania: 327/2014

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki