Dodano: Czwartek, 17 września 2020r. godz.: 11:25. Nr wydania: 503/2020

Znamy rozkład dalekobieżnych pociągów na Magistrali Podsudeckiej

Mamy rozkład pociągów dalekobieżnych, które od grudnia pojadą przez Magistralę Podsudecką. Bezpośredni dojazd do Olsztyna, Warszawy, Częstochowy, Katowic, Krakowa, Polanicy Zdrój, Jeleniej Góry.

Przypomnijmy. Od grudnia na Magistralę Podsudecką wracają pociągi dalekobieżne (tym razem obsłuży je spółka PKP Intercity). Pociąg TLK Sudety pojedzie w relacji Kraków-Główny - Jelenia Góra, a pociąg TLK Kormoran w relacji Olsztyn - Warszawa - Katowice - Polanica Zdrój. Pociągi mają kursować codziennie.

W naszej subiektywnej opinii godziny odjazdu nowych pociągów są doskonałe. Mieszkańcy Małopolski i Śląska ranem wyjadą w stronę Jeleniej Góry. Dojadą tam popołudniu. Wieczorem/nocą powrót do Krakowa. Pociąg Kormoran przejdzie prawie całą Polskę. Wyjazd rano z Olsztyna i dojazd do Polanicy Wieczorem. Powrót rano z Polanicy i dojazd do Olsztyna wieczorem. Ten pociąg da bezpośredni dojazd do Warszawy i Częstochowy.

Analizując rozkład jazdy (można go sprawdzić na stronie portalpasazera.pl podając daty i odpowiednie stacji) doszliśmy do wniosku, że na odcinku od Katowic do Jeleniej Góry oraz od Katowic do Polanicy Zdrój składy będą prowadziły lokomotywy spalinowe (nie będzie np. zmiany trakcji na stacjach Kędzierzyn i/lub Kamienic Ząbkowicki, czy Jaworzyna Śląska). Co ważne postój w Katowicach to ok 20-30 minut (czyli da się wytrzymać dla pociągu Kormoran), a dla TLK Sudety (trochę krócej).

TLK Sudety Kraków-Jelenia Góra

Kraków Główny06:45
Krzeszowice7:05
Trzebinia7:16
Jaworzno Szczakowa7:28
Mysłowice7:39
Katowice8:02 (7:50 przyjazd)
Zabrze8:17
Gliwice8:26
Kędzierzyn-Koźle8:55
Głogówek9:21
Prudnik9:45
Nysa10:13
Paczków10:45
Kamieniec Ząbkowicki11:00
Ząbkowice Śląskie11:14
Dzierżoniów Śląskie11:24
Świdnica Miasto12:03
Jaworzyna Śląska12:15
Świebodzice12:24
Wałbrzych Miasto12:39
Wałbrzych Główny12:52
Sędzisław13:10
Janowice Wielkie13:24
Jelenia Góra13:37

TLK Sudety Jelenia Góra-Kraków

Jelenia Góra14:19
Janowice Wielkie14:32
Sędzisław14:46
Wałbrzych Główny15:05
Wałbrzych Miasto15:06
Świebodzice15:31
Jaworzyna Śląska15:43
Świdnica Miasto15:56
Dzierżoniów Śląski16:18
Ząbkowice Śląskie16:46
Kamieniec Ząbkowicki17:00
Paczków17:13
Nysa17:42
Prudnik18:14
Głogówek18:38
Kędzierzyn-Koźle19:02
Gliwice19:32
Zabrze19:40
Katowice19:58 (19:55 przyjazd)
Mysłowice20:10
Jaworzno Szczakowa20:21
Trzebinia20:34
Krzeszowice20:45
Kraków Główny21:04

TLK Kormoran Olsztyn Główny-Polanica Zdrój

Olsztyn Główny7:08
Olsztyn Zachodni7:12
Ostróda7:38
Iława Główna7:58
Działdowo8:33
Mława8:45
Ciechanów9:04
Nasielsk9:26
Modlin9:37
Nowy Dwór Mazowiecki9:41
Legionowo9:51
Warszawa Wschodnia10:09
Warszawa Centralna10:20
Warszawa Zachodnia10:26
Żyrardów10:51
Skierniewice11:06
Koluszki11:29
Piotrków Trybunalski11:53
Radomsko12:20
Częstochowa12:46
Myszków13:08
Zawiercie13:21
Dąbrowa Górnicza13:39
Sosnowiec Główny13:50
Katowice14:30 (13:59 przyjazd)
Zabrze14:47
Gliwice14:56
Kędzierzyn-Koźle15:27
Głogówek15:53
Prudnik16:18
Nysa16:47
Otmuchów17:08
Paczków17:21
Kamieniec Ząbkowicki17:36
Bardo Śląskie17:47
Kłodzko Główne18:06 (postój ok. 10 minut)
Kłodzko Miasto18:10
Polanica Zdrój18:32

TLK Kormoran Polanica Zdrój-Olsztyn Główny

Polania Zdrój10:06
Kłodzko Miasto10:28
Kłodzko Główne10:32
Bardo Śląskie10:41
Kamieniec Ząbkowicki10:52
Paczków11:05
Otmuchów11:16
Nysa11:36
Prudnik12:09
Głogówek12:32
Kędzierzyn-Koźle12:56
Gliwice13:27
Zabrze13:35
Katowice14:14 (przyjazd 13:51)
Sosnowiec Główny14:23
Dąbrowa Górnicza14:32
Zawiercie14:51
Myszków15:01
Częstochowa15:23
Radomsko15:48
Piotrków Trybunalski16:14
Koluszki16:38
Skierniewice17:00
Żyrardów17:17
Warszawa Zachodnia17:44
Warszawa Centralna18:00
Warszawa Wschodnia18:08
Legionowo18:23
Nowy Dwór Mazowiecki18:34
Modlin18:39
Nasielsk18:51
Ciechanów19:22
Mława19:41
Działdowo19:53
Iława Główna20:31
Ostróda20:50
Olsztyn Zachodni21:15
Olsztyn Główny21:19
Obraz: pospieszny2020.jpg

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Czwartek, 17 września 2020r. godz.: 11:25. Nr wydania: 503/2020

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2020
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki