Dodano: Poniedziałek, 19 października 2020r. godz.: 14:14. Nr wydania: 505/2020

Konkurs zakończony

To był najtrudniejszy wybór w 10-letniej historii. Mamy to: wybrano zdjęcia do Kalendarza Kolej Podsudecka 2021.

To nie puste słowa, ale wybór ledwie 12 zdjęć do kalendarza spośród około 800 nadesłanych jest po prostu trudny. Wiele ze zdjęć z automatu nie może być w kalendarzu: są np. rozmyte, takie gdzie pociąg coś zasłania itp. Ale są też bajecznie piękne fotografie wykonane analogowo, których nie da się wydrukować (wyjdą źle na stronie kalendarza, a ew obróbka zrobi zdjęcie sztucznym). To zdjęcia lokomotyw Su45, Su46 itp., które trzeba niestety odrzucić. Zawierają wiele szumów, białych plam itp. Cieszy jednak fakt, że takich zdjęć jest dużo i ten kawał historii nie zostanie zapomniany.

Trzeba też dodać, że ok 400 zdjęć, to doskonałe jakościowo perły od zawodowych fotografów. Ktoś kto nadesłał powiedzmy sobie szczerze: średnie zdjęcie wykonane np. z peronu, to nie ma szans w rywalizacji z fotografią wykonaną z szlaku górskiego, gdzie jest pociąg, który jedzie raz na rok! Właśnie dzięki takim perełką nasz kalendarz jest wyjątkowy i można go uznać za limitowaną edycję. Chyba jako jedyny w Polsce dotyczy miejsc związanych z jedną linią kolejową i zawiera zdjęcia nadesłane przez czytelników.

Zostało wybranych 12 zdjęć. 11 z konkursu, jedno zdjęcie w kalendarzu będzie mojego autorstwa. Mamy lokomotywy SU46, ST43, jest parowóz, a także pierwszy raz mały szynobus. Uwaga: pierwszy raz w kalendarzu będzie czeska lokomotywa (ta sama, która wkrótce poprowadzi dalekobieżny Kraków-Jelenia Góra). Co więcej będzie czeski pociąg w Polsce! Autorzy, którzy wygrali 5 minut temu otrzymali emaile. Poniżej specjalnie obrobione zdjęcie zawierające obcięte i fragmentaryczne pokazane wygrane fotografie. Były osoby, które w tym roku wysłały po 30 cudownych zdjęć i np. ich fotografie znajdą się w kalendarzu np. 2 razy!

Kalendarz będzie można kupić mniej więcej od początku listopada. W kalendarium wiele nowości, m.in. będzie zmieniało się kolorystycznie w zależności od poru roku. Na okładce ... kultowe lokomotywy ST43, których prawdopodobnie już nigdy nie zobaczymy na szlakach linii podsudeckiej.

Serdecznie dziękuję wszystkim za udział w konkursie. To dla mnie zaszczyć, że obdarzyliście mnie tak dużym zaufaniem. Dziękuję za to, że zawsze, ale to zawsze można na Was liczyć. Że tak kochacie kolej i tak ważny jest dla Was kalendarz. Przepraszam, że nie mogłem spełnić wszystkich Waszych oczekiwań.

Obraz: bk79jy55.jpg

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Poniedziałek, 19 października 2020r. godz.: 14:14. Nr wydania: 505/2020

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki