Dodano: Środa, 17 maja 2023r. godz.: 14:41. Nr wydania: 551/2023

Drugi dalekobieżny na Magistrali Podsudeckiej od grudnia

Wstępnie potwierdzają się informacje, które mówią, że już od grudnia na naszej linii kolejowej pojawi się drugie bezpośrednie połączenie Krakowa z Jelenią Górą.

Spróbujemy podsumować wszystkie informacje, które o nowym rozkładzie jazdy pojawiły się już w Internecie, a które dotyczą zmian w tzw. nowym, rocznym rozkładzie na sezon 2023/2024.

TLK Sudety zostaje, ale zmieni się obieg, to znaczy rano ten pociąg pojedzie do Krakowa, a wieczorem do Jeleniej Góry i będzie kursował przez Jaworzynę Śląską, Świdnicę, Dzierżoniów.

Dochodzi nowy pociąg TLK Szczeliniec, który rano pojedzie z Krakowa do Jeleniej Góry (powrót wieczorem). Ten pociąg będzie kursował przez Kłodzko i Nową Rudę. Tutaj też pojawiają się pewne rozbieżności. Jedni twierdzą, że pociąg nie dojedzie do stacji Kłodzko Miasto, a drudzy odwrotnie, że będzie miał tam swój postój (tym samym postój handlowy dwa razy na stacji Kłodzko Główne).

Dwa dalekobieżne na Magistrali Podsudeckiej będą miały mijankę rano i wieczorem gdzieś pomiędzy stacjami Nysa i Prudnik. Prawdopodobnie TLK Szczeliniec pojedzie o godzinach jak obecne TLK Sudety.

Nigdzie nie ma informacji, jakim taborem będą realizowane oba te połączenia, ale należy przypuszczać, że będzie to tak samo, jak obecnie TLK Sudety.

Znika TLK Wetlina, którą zastępuje TLK Szczeliniec. TLK Szczeliniec pojedzie linią 137, czyli przez stacje Kędzierzyn-Koźle, Głogówek, Prudnik, a nie jak TLK Wetlina przez Opole.

Ziemia Kłodzka odzyska połączenia dalekobieżne i bezpośrednie z Trójmiastem poprzez dwa pociągi: dzienny oraz nocny.

Pamiętajmy, że powyższe, to zbiór nieoficjalnych informacji znalezionych już w Internecie, na profilach FB komitetów itp. Czekamy teraz na potwierdzenie tych ciekawych newsów.

Obraz: drugidaleobieznyw2023roku.jpg

Foto pbc

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Środa, 17 maja 2023r. godz.: 14:41. Nr wydania: 551/2023

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki