Dodano: Czwartek, 13 maja 2010r. godz.: 18:59. Nr wydania: 148/2010

W nowym rozkładzie jazdy pociągów nie będzie kursów na stykowym odcinku Magistrali Podsudeckiej, między Nysą, a Kamieńcem Ząbkowickim

Jeszcze kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że pociągi z Kędzierzyna do Kłodzka oraz z Nysy do Legnicy zostały zgłoszone do nowego rozkładu jazdy pociągów. Dziś wiemy z całą pewnością, że Województwo Opolskie rezygnuje z uruchomienia tych połączeń.

Lotem błyskawicy rozniosła się informacja o planowanym przywróceniu połączeń kolejowych między Nysą, a Kamieńcem Ząbkowickim. Spotkało się to z ogromnym zadowoleniem pasażerów, którzy od kilku lat jak na razie bezskutecznie domagali się powrotów dalekobieżnych pociągów na linii kolejowej 137. Niezliczona liczba serwisów o tematyce kolejowej rozpisywała się również na ten temat podkreślając zasadność przywrócenia pociągów o międzywojewódzkich relacjach, gratulując władzom podjęcia takiej decyzji.

Okazuje się, że nasza radość była przedwczesna. Województwo Opolskie rezygnuje z finansowania pociągów na omawianym odcinku. W odpowiedzi na pismo jednego z czytelników, który apelował o przywrócenie połączeń władze napisały: przeprowadzona szczegółowa analiza sytuacji wykazała jednoznacznie, iż aktualnie nie ma możliwości wznowienia i finansowania ww. przewozów. Związane jest to z trudną i niestabilną sytuacją finansową spółki Przewozy Regionalne, jak również z brakiem możliwości technicznych uruchomienia ww. połączeń. Przewoźnicy wykonujący regionalne przewozy pasażerskie na terenie województwa polskiego i dolnośląskiego tj. spółka Przewozy Regionalne oraz Koleje Dolnośląskie borykają się z problemami w zakresie eksploatacji taboru i nie dysponują wystarczającą ilością pojazdów szynowych niezbędną do zapewnienia ciągłości realizacji połączeń na przedmiotowym odcinku. Samorząd Województwa Opolskiego jako priorytet (...) określił utrzymanie aktualnej siatki połączeń.

W 135 rocznicę ukończenia budowy naszej linii kolejowej nie przyjdzie nam cieszyć się z przywrócenia tak upragnionych połączeń.

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Czwartek, 13 maja 2010r. godz.: 18:59. Nr wydania: 148/2010

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki