Dodano: Poniedziałek, 2 października 2017r. godz.: 16:58. Nr wydania: 461/2017

Duży remont w Nysie

Na peronach dworca kolejowego w Nysie znowu można spotkać ekipy remontowe. Tym razem rewitalizacja objęła tor przelotowy Kamieniec Ząbkowicki - Kędzierzyn-Koźle przy peronie 1.

Jego stan był na tyle kiepski, że pociągi towarowe po nim jadące musiały dodatkowo zwalniać bieg. Ograniczenie wymuszały fatalny stan szyn, zbutwiałe i rozsypujące się podkłady oraz brak tłucznia w podtorzu przez co w okresie letnim tory wyglądały jak ułożone na trawiastym dywaniku.

Wszystkie te elementy zostaną zastąpione nowymi co nie tylko poprawi parametry techniczne ale również i ogólny wygląd infrastruktury peronowej. A skoro o niej mowa - objęta konserwatorską ochroną wiata na peronie 2. również przechodzi gruntowną renowację. Filary i elementy metalowe są oczyszczane przez piaskowanie (prace są widoczne na jednej z fotografii). Za pozytywne należy uznać pojawienie się nowych ławek oraz tablicy kierunkowej, do której niestety mamy pewne zastrzeżenia - jak widać na fotografii nie zostały wymienione na niej wszystkie kierunki do których odjeżdżają pociągi z peronu 2. W kierunku północnym widnieje tylko Brzeg. Czyżby do PKP PLK nie dotarła jeszcze informacja o reaktywacji połączeń w kierunku KAMIEŃCA ZĄBKOWICKIEGO? Z kolei na peronie 1. tablica informuje wyłącznie o kierunku Kędzierzyn-Koźle, nie wspominając ani o Głuchołazach ani o Opolu. Jest to tym dziwniejsze (pomijając planowaną reaktywację) że w przywołanym węzłowym Kamieńcu tablice kierunkowe na peronach informują następująco: LEGNICA-KATOWICE.

Czy nie powinno być tak na wszystkich stacjach węzłowych leżących wzdłuż D137?

Obraz: remnysro11.jpg
Obraz: remnysro12.jpg
Obraz: remnysro13.jpg
Obraz: remnysro14.jpg
Obraz: remnysro15.jpg
Obraz: remnysro16.jpg
Obraz: remnysro17.jpg

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Poniedziałek, 2 października 2017r. godz.: 16:58. Nr wydania: 461/2017

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki