"Suka" wraca na Magistralę Podsudecką

Niesamowita gratka dla wszystkich miłośników kolei. W piątek 1 września na Magistrali Podsudeckiej pojawią się pociągi prowadzone jedyną czynną lokomotywą serii SU46.

Tych flagowych lokomotyw lat 90. na naszej linii kolejowej nikomu nie trzeba przedstawiać. Ponad 15 lat nie widzieliśmy ich na torach sto-trzydziestki-siódemki. Tym bardziej wielka radość, że już za kilka dni "sukę", bo tak się nazywa te spalinowozy, zobaczymy na Magistrali Podsudeckiej.

Ilustracja

Lokomotywa serii SU48 z pociągiem do Jeleniej Góry na stacji w Prudniku, foto: pbc

W ramach kolejowego projektu Pogórze 2023, przedsięwzięcia realizowanego przez Turkol (więcej informacji tutaj) zostanie zorganizowany pociąg specjalny Ślązak relacji Katowice-Świdnica. Pociąg rusza z Katowic punktualnie o godzinie 9:00, a z Kędzierzyna 9:56. Będzie kursował zaraz za Regio do Wrocławia. W drodze do Nysy pociąg specjalny zatrzyma się o godzinie 10:45 w Prudniku. W Nysie plan: 11:21. Tam podróżnych do Świdnicy czeka przerwa, ponieważ uruchomiony zostanie pociąg specjalny również na SU46 relacji Nysa-Głuchołazy-Nysa. Powrót do Nysy około 13 i potem dalsza jazda do Świdnicy.

Następnie kolejny pociąg specjalny, tym razem ze Świdnicy do Głuszycy i powrót. Wieczorem wyjazd SU46 z pociągiem na kierunek Poznań przez Kobierzyce, Wrocław, Leszno.

Biletów on-line już nie można kupić, ale w składzie pociągu na miejscu już tak. Pasażerowie mogą liczyć na cudowną podróż, a miłośnicy fotografii już ładują baterie do aparatów. Na chwilę obecną wszystkie drogi w rejonie trasy pociągu są przejezdne. Jedynie kiedy ostatnio jechałem samochodem z Ząbkowic do Dzierżoniowa, to przy wjeździe do centrum miasta remont drogi. Objazd przez okolice tamtejszego dworca.

Podaj dalej:

Liczba komentarzy: 0

Na tej stacji komentarzy jeszcze brak – możesz być pierwszy, który zatrzyma się tu i zostawi swoją opinię.

Dyskusja na właściwym torze – jak za dawnych czasów.

Masz swoje zdanie? Chcesz podzielić się spostrzeżeniem, dodać ciekawostkę lub dorzucić cegiełkę do wspólnej historii podsudeckich szlaków? Zapraszamy do dyskusji – merytorycznej, kulturalnej i z szacunkiem wobec innych podróżnych tej kolejowej trasy. Aby zabrać głos i zostawić swój komentarz, musisz posiadać konto w naszym serwisie. Dzięki temu utrzymujemy porządek na peronie dyskusji i unikamy wykolejeń rozmowy.


Teksty na podobny temat

KSK

Pociągiem w Góry Sowie i do Kłodzka

Dolny Śląsk to kraina o zawiłych dziejach, pełna ciekawostek, a nawet tajemnic z różnych okresów. To również region bogaty w zabytkową architekturę. Znajdują się tutaj jedne z najbardziej malowniczych linii kolejowych w Polsce, m.in. linia nr 266 i 286. Obie przebiegają wzdłuż pasm Sudetów Środkowych, które stanowią wizytówkę Dolnego Śląska.

KOlejowe zakamarki

Kolejowe Zakamarki Wrocławia z okazji Dnia Kobiet

Jak co roku na stalowe szlaki Dolnego Śląska powracają historyczne pociągi okazjonalne, organizowane przez Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu. Dobrym momentem na otwarcie sezonu podróżniczego jest początek wiosny.

SU46

Model nyskiej SU46 wygląda obłędnie

Przynajmniej na zdjęciach... Można na najbliższe Święta zrobić sobie prezent i kupić model lokomotywy SU46-018, na której widać m.in. herby Nysy.

SU45

Wkrótce el clasico na Magistrali Podsudeckiej

Już za tydzień w sobotę, 20 kwietnia br, kolejowa impreza fotograficzna z pociągiem prowadzonym lokomotywą SU45.

SU45

Fiat z pociągiem specjalnym wraca na Podsudecką

W sobotę 20 kwietnia 2024 r. na Podsudecką wraca pociąg specjalny. Skład prowadzony lokomotywą SU45-079 przejdzie z Kamieńca Ząbkowickiego przez Nysą do Kędzierzyna i z powrotem. Zaliczy też Głuchołazy.

Model SU46

Nyska SU46 trafi na makietę

Rok 2024 przynosi wielką niespodziankę dla miłośników modelarstwa kolejowego w popularnej skali H0.