Dodano: Piątek, 24 lipca 2009r. godz.: 09:46. Nr wydania: 79/2009

Jutro wchodzą na tory

Już jutro (sobota) o godzinie 9:00 rusza akcja koszenia linii kolejowej Głubczyce-Racławice Śląskie. Prace mają odbywać się w dwóch grupach. Potrzeba jest pomoc wszystkich, którym zależy na dobru tej linii, ponieważ trwa jej proces likwidacyjny.
::rysunek:mapakoszenia.jpg@Na niebiesko zaznaczono już wykarczowany fragment, jutro społecznicy chcą dalej ratować tą linię::

Jak wiadomo od jakiegoś czasu trwa proces likwidacyjny linii kolejowej łączącej Racławice z Głubczycami. Jeśli trakt szybko nie zostanie przejęty przez samorządy istnieje realne zagrożenie, że linia zostanie rozebrana. Od 9 lat nie prowadzi się tam żadnych przewozów kolejowych.

Zdaniem lokalnych miłośników kolei trakt zachował się mimo to w bardo dobrym stanie. Na całym odcinku jest kompletny. Co więcej 95% linii posiada podkłady betonowe ułożone na kilka lat przed zawieszeniem połączeń pasażerskich. Na linii znajduje się znany w całej Polsce potężny jednoprzęsłowy most nad rzeką Osobłogą o długości 132 metrów.

Lokalna społeczność zamierza jak najszybciej wykosić torowisko z trawy i samosiejek. Chce pokazać samorządom, że linia zachowała się cała. Koszenie ponadto możliwi przejazd pociągu retro tą linią w czasie wrześniowej imprezy kolejowej w Racławicach. Pokazanie, że linia jest cała i może nią jechać normalny pociąg to ostatni ratunek. Zarządca torów wydal zgodę na koszenie i potwierdził, że pociąg będzie mógł jechać na tak długim odcinku jaki zostanie wykoszony.

Na jutro (sobota) zaplanowano akcję koszenia linii. Grupa racławicka zbiera się o godzinie 9:00 na dworcu kolejowym w Racławicach i będzie podążała w stronę kolejnej stacji Ściborzyce Male. Grupa głubczycka zbiera się w Ściborzycach Małych i będzie podążała w stronę Racławic. Marzeniem jest spotkanie obu grup.

Potrzebne jest zaangażowanie chętnych wolontariuszy, którzy chcą pomóc w ratowaniu tej linii kolejowej. Najlepiej jeśli posiadają swój sprzęt. Potrzebna jest też Twoja pomoc. Pamiętaj o dobrym ubraniu, rękawicach ochronnych, jedzeniu i piciu. Pomóż nam w ratowaniu tej linii. Zapraszamy bardzo serdecznie.

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Piątek, 24 lipca 2009r. godz.: 09:46. Nr wydania: 79/2009

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki