Dodano: Środa, 29 lipca 2009r. godz.: 08:09. Nr wydania: 80/2009

Turyści robią niezłą frekwencję

Wydawać by się mogło, że sezon wakacyjny to okres, w którym mniej pasażerów korzysta z pociągów kursujących po Magistrali Podsudeckiej. Jak się okazuje kilka kursów cieszy się zdecydowanie większą frekwencją niżeli podczas roku szkolnego.

Przykładowo w ubiegłym tygodniu pociąg obsługiwany lokomotywą spalinową i dwoma wagonami, odjeżdżając po godzinie 9 z Kędzierzyna był zapełniony po brzegi turystami. Frekwencja w nim przewyższała poranne pociągi słynące z największego zapełnienia. Spore grono turystów to miłośnicy rowerowych wędrówek. Wysiadają głównie w Prudniku.

Dojeżdżają tutaj z Rybnika, Raciborza i Gliwic. Prudnik nie tylko jest świetną bazą wypadową w Góry Opawskie i czeskie okolice. W przyszłym roku miasto to będzie organizatorem największej imprezy rowerowej w Europie. Już od jakiegoś czasu remontuje się tam drogi i buduje ciekawe ścieżki rowerowe. Tuż przy prudnickim dworcu kolejowym rozpoczyna się czerwony szlak imienia doktora Orłowicza biegnący przez całe Sudety. Trudno o lepszą bazę wypadową.

Jedyne o co mają pretensje turyści to fakt, że ze swoimi jednośladami nie mogą dostać się w okolice Kotliny Kłodzkiej. Wszystko przez brak połączenia Kędzierzyna z Kamieńcem, Kłodzkiem, czy Przedgórzem Sudeckim. Kilku turystów powiedziało nam, że już nawet nie mogą pociągiem dojechać do Otmuchowa na tamtejsze jezioro, by łowić ryby.

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Środa, 29 lipca 2009r. godz.: 08:09. Nr wydania: 80/2009

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2023
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki