Dodano: Czwartek, 9 kwietnia 2009r. godz.: 06:45. Nr wydania: 49/2009

Na odpowiedź ze strony UMWO musimy jeszcze trochę poczekać.

Wielu czytelników pyta oto kiedy na naszej stronie zamieszczona zostanie odpowiedź na list otwarty skierowany do Marszałka Województwa Opolskiego w sprawie anomalii w połączeniach kolejowych między Nysą, a Kędzierzynem.

Kilka dni temu otrzymałem pismo, iż odpowiedzi w przedmiotowej sprawie należy spodziewać się około 20 kwietnia. Do tego czasu musimy uzbroić się w cierpliwość. Jak tylko otrzymam pismo z odpowiedzą to natychmiast zamieszczę je na naszej stronie.

Tym czasem od momentu, kiedy list został wysłany ruch między Nysą, a Kędzierzynem obsługiwany jest nadzwyczaj wzorowo. W ciągu ponad miesiąca byłem świadkiem jak tylko raz z powodu awarii szynobusu pociąg był opóźniony 45 minut, ale dzięki szybkiej organizacji zaraz została podstawiona lokomotywa z wagonami. Czy tak nie mogło być wcześniej? Nowe szynobusy i w ostatnim czasie przyjazdy nawet przed czasem cieszą pasażerów. Za to należy otwarcie wyrazić swoje podziękowania. Tym nie mniej mogę zdradzić, że bardzo wiele osób z całego województwa czeka na wyjaśnienia anormalnego traktowania pasażerów na początku bieżącego roku!

Pierwszy efekt anomalii z początku roku już widzimy. Na porannej parze szkolnej w kierunku Kędzierzyna, która była najczęściej odwoływana lub obsługiwana przez komunikację zastępczą ubyło kilkunastu regularnych pasażerów. W Racławicach Śląskich regularnie z tego pociągu korzystało 22-26 osób. Obecnie 16-18.

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Czwartek, 9 kwietnia 2009r. godz.: 06:45. Nr wydania: 49/2009

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki