Dodano: Środa, 18 lutego 2009r. godz.: 20:27. Nr wydania: 30/2009

Podróżni sami pchali zastępczy autobus, który utknął w zaspie śnieżnej.

Do niecodziennego zdarzenia doszło między Głogówkiem, a Racławicami. Pasażerowie zastępczego autobusu relacji Kędzierzyn-Koźle - Nysa zostali zmuszeni do wypchania pojazdu z zaspy śnieżnej. To kolejny "ewenement" na tym odcinku. Podróżnych między Kędzierzynem, a Nysą już nic nie zdziwi!

Zaczęło się od odwołania porannego kursu do Kędzierzyna. Młodzież i osoby dojeżdżające do pracy skazani zostali na zastępczy autobus, który już w połowie trasy złapał godzinne opóźnienie. Nie był to koniec ich problemów.

Najbardziej obłożony pasażerami kurs pociągu Magistrali Podsudeckiej relacji Kędzierzyn-Koźle - Nysa (odjazd z Kędzierzyna o godzinie 15:03) został odwołany. Zastępczy autobus wyruszył z półgodzinnym opóźnieniem.

Na odcinku drogi między Głogówkiem, a Racławicami autobus utknął w zaspie śnieżnej.

- wyszli mężczyźni i autobus pchali przez kilkanaście metrów - relacjonuje jeden z podróżnych. - w sumie około 15-20 mężczyzn zmagało się z trudnościami na drodze, ale udało się.

Mimo to autobus zwiększył opóźnienie do godziny.

- już nic nas nie zaskoczy - powiedział jeden z pasażerów docierając do domu. - zastanawiam się, czy jutro w ogóle wychodzić na pociąg?

- tylko na naszej linii dzieją się takie kosmiczne rzeczy - dodała inna osoba. - za to powinien ktoś odpowiedzieć. - to już trwa kilka lat bez przerwy.

Patrząc na tą sytuację warto zadać sobie pytanie: z jakimi problemami jutro będą musieli zmierzyć się pasażerowie? Wszystkie te dziwne sytuacje zdarzają się tylko na jednym odcinku. Między Nysą, a Kędzierzynem.

- niech oni już zlitują się nad nami, bo nie mamy siły - prosił jeden z mieszkańców Racławic czekający na lokalnym dworcu na informacje o tym, czy jego pociąg się pojawił na trasie. - dlaczego ze strony urzędników jest przyzwolenie na takie zachowanie?

::rysunek:pociagsnieg.jpg@Jeden z niewielu pociągów, jaki dziś pojawił się między Nysą, a Kędzierzynem, widać, że i tak miał poważne problemy z przedarciem się przez szlak::

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Środa, 18 lutego 2009r. godz.: 20:27. Nr wydania: 30/2009

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki