Dodano: Wtorek, 16 kwietnia 2013r. godz.: 12:04. Nr wydania: 272/2013

Wspomnienie ataku zimy sprzed 2 lat

Zima już odeszła, ale mamy dla Was ciekawe wspomnienia z roku 2011, w którym to podczas organizacji imprezy drezynowej w Ząbkowicach spadł śnieg (w maju) i skutecznie utrudnił obsługę ruchu kolejowego na Magistrali Podsudeckiej.

W 2011 roku zaplanowaliśmy 1 i 3 maja rozpoczęcie sezonu drezynowego na małym dworcu Powiatowej Kolejki Ząbkowickiej w Ząbkowicach Śl. 1 maja impreza wyjątkowo nam się udała. Druga część imprezy miała się odbyć 3 maja. Ja miałem nockę 2/3 maja na nastawni dysponującej i nic nie zapowiadało tak gwałtownego załamania pogody. Około godziny 7:00 zaczął sypać ciężki, mokry śnieg, zrobiło się ciemno i już wiedziałem, że druga część imprezy się nie odbędzie.

Opady śniegu był tak gwałtowne, że bardzo szybko szlaki stały się nieprzejezdne. Pod ciężarem śniegu drzewa przewracały się na tory. Dowiedziałem się, że do Piławy Górnej z Kamieńca Ząbkowickiego jedzie drezyna awaryjna żeby usunąć drzewo z torów, bo w Dzierżoniowie Śląskim stoi szynobus do Kłodzka. Zabrałem się z nimi. Po wyjeździe na szlak Piława Górna - Dzierżoniów Śl. okazało się, że na długości kilku kilometrów leżą poprzewracane na torach drzewa i krzewy.

Udrożnianie toru trwało kilka godzin. Do Piławy Górnej wyjechał szynobus, ale daleko nie dojechał ponieważ w między czasie na tory zwaliły się kolejne drzewa, więc po raz drugi w tym dniu wyjechaliśmy na szlak (tym razem za szynobusem) aby oczyścić tor. Cała akcja trwała do godziny 16:00.

Zdjęcia i tekst nadesłał nasz czytelnik, Pan Janusz.

Obraz: atakzimy1.jpg
Obraz: atakzimy2.jpg
Obraz: atakzimy3.jpg

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Wtorek, 16 kwietnia 2013r. godz.: 12:04. Nr wydania: 272/2013

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki