Dodano: Niedziela, 8 maja 2011r. godz.: 22:41. Nr wydania: 203/2011

Działać trzeba

To najważniejszy wniosek po przeczytaniu Waszych komentarzy napisanych w jednym z ostatnich newsów na naszej stronie dotyczących przywrócenia połączeń na stykowym, granicznym odcinku linii 137 między Kamieńcem Ząbkowickim, a Nysą.

Po propozycjach, argumentach i uwagach jednoznacznie widać, że pociągi łączące południe Opolszczyzny (także Śląsk) z Dolnym Śląskiem są nadzwyczaj potrzebne.

W nadchodzącym tygodniu podsumujemy (już w gronie redakcyjnym) materiał zebrany od czytelników (także ten przesłany anonimowo), porozmawiamy z wieloma osobami od lat zaangażowanymi w poprawę warunków podróżowania na Magistrali Podsudeckiej i rozpoczniemy działanie. Tutaj trzeba zaznaczyć, że nasza akcja będzie prowadzona ze zdwojoną siłą za sprawą współpracy z Komitetem Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych.

Celem akcji będzie rozpoczęcie szeroko pojętych działań zmierzających do wznowienia połączeń kolejowych na przedmiotowym odcinku linii 137 (co ma jeszcze większe znaczenie po likwidacji sporej liczby autobusowych kursów w tym rejonie). Zapraszamy do współpracy wszystkie osoby i organizacje, którym nie jest obcy los połączeń na Magistrali Podsudeckiej.

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Niedziela, 8 maja 2011r. godz.: 22:41. Nr wydania: 203/2011

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki