Dodano: Czwartek, 28 maja 2009r. godz.: 15:33. Nr wydania: 60/2009

Dalsze informacje o wypadku w Dytmarowie

Artykuł opisujący wypadek jaki zdarzył się w 1985 roku w Dytmarowie spotkał się z dużym zainteresowaniem czytelników. Kilka osób podzieliło się wspomnieniami z tamtych chwil.

Dyspozytor z Kędzierzyna Koźla pełniący tamtego dnia służbę w rozmowie ze mną wspomniał, że doskonale pamięta pociąg relacji Katowice-Legnica i maszynistę, który skład prowadził. W chwili obecnej ma on prawdopodobnie 55-60 lat. Pamięta też wspaniały parowóz serii Pt47 pełniący tego dnia służbę na pociągu do Legnicy.

Jedna z mieszkanek naszych okolic dokładnie wymieniła osoby, które zginęły w wypadku i zostały ranne. Wspomniała, że po zderzeniu lokomotywa, która zatrzymała się dopiero w Prudniku miała przyczepioną torbę z ubraniami jednej z ofiar wypadku. Był to swego rodzaju symbol.

Inny maszynista wspomniał, że po zatrzymaniu składu w Prudniku obsługa pociągu zaglądała pod lokomotywę i prawdopodobnie znalezione tam rzeczy jakich nie da się opisać./p>

W ciągniku jechało dwoje mężczyzn i jedna kobieta. Zginęła kobieta i mężczyzna (mieszkańcy Dytmarowa). Kobieta osierociła dwoje małych dzieci. Podobno życie ich potem nie oszczędzało. Mężczyzna, który zginął kilka dni po tym wypadku zostałby dziadkiem. Bardzo czekał na narodziny dziecka: kupił już wózek, łóżeczko. Niestety nie doczekał się.

Ofiary jak się okazało nie jechały do kościoła, ale do pracy w miejscowej spółdzielni. Niestety niewiele wiadomo o dróżniku, sprawcy tragedii.

Przejeżdżając przez feralny przejazd w okolicy przystanku Dytmarów pamiętajmy o tragedii jaka rozegrała się tam ponad dwadzieścia lat temu.

::rysunek:zwyzytawpyskowicach8.jpg@W wypadku brała udział lokomotywa parowa serii Pt47::

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Czwartek, 28 maja 2009r. godz.: 15:33. Nr wydania: 60/2009

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki