To będzie wyjątkowy Kalendarz Kolej Podsudecka
Przede wszystkim kalendarz zyskał nową kolorystykę. Tym razem postawiliśmy na ciemniejsze barwy i jak widać na zamieszczonych przykładach poprawiła się czytelność kalendarium. Zdjęcia jak co roku są wyjątkowe, ponieważ pokazują naszą najlepszą linię kolejową i pociągi, które kochamy. Wśród autorów mamy prawdziwych zawodowców, nawet takie osoby, o których pasji do fotografowania materiał prezentowała sama TVP! Jest to wydawnictwo profesjonalne, typowo kolejowe, skierowane do miłośników i sympatyków kolei w naszym regionie. Nie zawiera reklam itp.
Okładka
Autorzy wybranych zdjęć otrzymali już wiadomość, teraz oceniają swoje strony. Zgodnie z regulaminem zabawy otrzymają oni darmowe egzemplarze kalendarza. Wstępnie planujemy wysyłać je w grudniu. Konkurencja była jak co roku ogromna. Samych nowych zdjęć nadesłano ponad 120! Biorąc pod uwagę fotografie nadesłane w latach poprzednich, udział brało blisko pół tysiąca fotografii! Co ważne zawsze mamy osobę lub osoby, których zdjęcia pierwszy raz pokazujemy w naszym wydawnictwie.
A co znajdzie się w kalendarzu na 2017 rok?
Strona miesiąca stycznia
Strona sierpnia
Styczeń: lokomotywa SU46-026 z planowym pociągiem numer 46129 relacji Kędzierzyn-Koźle - Jaworzyna Śląska wjeżdża do Prudnika o godz. 13:40.
Luty: linia kolejowa nr 297 - szlak Nowy Świętów - Głuchołazy. Lokomotywa ST43-295 na popychu pociągu załadowanego górnośląskim węglem, przeznaczonym do głuchołaskiej papierni zbliża się powoli do celu swej podróży. W tle widowiskowy fragment Gór Opawskich z widoczną Biskupią Kopą (890m. n.p.m).
Marzec: teren stacji Twardawa. Lokomotywa ST43-108 prowadzi pociąg towarowy relacji Chybie-Kamieniec Ząbkowicki. Na torze południowym "luzaki" ST43-368 i ST43-242 relacji Kamieniec Ząbkowicki-Kędzierzyn KKD.
Kwiecień: ładowny pociąg towarowy prowadzony parą lokomotyw ST43 - 349 i 108 - opuszcza Piławę Górną i udaje się w kierunku Dzierżoniowa, mijając piękny semafor kształtowy stacji Piława.
Maj: lokomotywa SU45-115 z pociągiem specjalnym "Dolnośląskie Zakamarki" relacji Wrocław Gł.- Wrocław Gł. przez Legnicę, Węgliniec, Bielawę Dolną, Zebrzydów, Osiecznicę, Jawor, Borów, Grabinę wraca z Borowa do Jawora.
Czerwiec: ciężki pociąg towarowy z Rogoźnicy do Jaworzyny Śl. prowadzony w trakcji podwójnej przez lokomotywy ST43-302 i ST43-242 wjeżdża na stację Strzegom. W tle dawna strzegomska parowozownia i dwie charakterystyczne wieże wodne oraz kamieniołom na Górze Zwycięstwa.
Lipiec: lokomotywa BR285-021 relacji Goświnowice - Kamieniec Ząbkowicki zbliża się do stacji docelowej. W Kamieńcu lokomotywa po tankowaniu i krótkich manewrach podejmie skład ładownych cystern do i poprowadzi go do Zduńskiej Woli.
Sierpień: parowóz Ol49-69 z turystycznym pociągiem specjalnym "Pierścień" jadący w relacji Wrocław Gł. - Legnica - Nysa - Głuchołazy - Wrocław Gł. - Poznań Gł. opuszcza stację Świdnica Miasto. Pociąg na końcu składu wspomagany jest spalinowozem SU45-115.
Wrzesień: piękny letni poranek na szlaku Głogówek - Twardawa. Tandem kultowych lokomotyw ST43-272 i ST43-349 na czele pociągu towarowego. Skład się do semaforów wjazdowych stacji Twardawa, gdzie odbędą kilkunastominutowy postój celem przepuszczenia pociągu REGIO.
Październik: parowóz TKt48-18 z muzealnym pociągiem specjalnym "Westfalczyk" w relacji Jaworzyna Śl. - Świdnica Miasto - Jawor - Jaworzyna ŚL., uchwycony przed semaforami wjazdowymi stacji Świdnica Miasto.
Listopad: lokomotywa SM42-313 prowadzi pociąg REGIO relacji Nysa - Kędzierzyn-Koźle ciągnąc na haku dodatkowo zdefektowaną lokomotywę SU42-518. Skład mija okolice miejscowości Twardawa. Widoczny krzyż przypomina o wypadku, do jakiego doszło na pobliskim przejeździe kolejowym kilka lat temu.
Grudzień: lokomotywy parowe 52 8131-6+52 8177-9 ze specjalnym pociągiem do Jaworzyny Śląskiej wjeżdżają na stację w Mościsku Dzierżoniowskim.
Okładka dwa zdjęcia. Lokomotywy 52 8131-6+52 8177-9 prowadzą pociąg specjalny na szlaku Piława Górna - Dzierżoniów Śląski oraz lokomotywa ST43-368 na popychu wahadła do Nowej Rudy Słupca pomiędzy Ścinawką Średnią, a Nową Rudą Słupcem.
Cena kalendarza w tej chwili nie jest znana. Zostanie ustalona w najbliższych dnia. Podobnie koszty wysyłki. Należy przypomnieć, że w tym roku Poczta Polska zmieniła swój cennik, stąd ceny mogą się zmienić i zostaną ustalone po zważeniu kalendarza oraz ocenie jego rozmiaru gabarytowego. Wszystkie kalendarze będą wysyłane w twardych kartonach formatu A3 (jak w poprzednim roku).
Kalendarz składa się z 13 stron: okładka plus strona na każdy miesiąc. Na każdym miesiącu zdjęcie kolejowe z opisem i danymi autora. Kalendarium z imieninami oraz świętami. Numery tygodnia plus znaki zodiaku. Nazwy miesięcy w języku polskim, angielskim, niemieckim oraz czeskim. Papier: najwyższej jakości papier kredowy. Każdy kalendarz z zawieszką.
Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Poniedziałek, 14 listopada 2016r. godz.: 15:34. Nr wydania: 433/2016
Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.
Polecamy teksty na podobny temat
- Już jest, nowy Kalendarz Kolej Podsudecka 2025
- Konkurs: Twoja fotografia w Kalendarzu Kolej Podsudecka 2025
- Ruszyła sprzedaż kalendarzy kolejowych Kolej Podsudecka 2024
- Konkurs: Twoja fotografia w Kalendarzu Kolej Podsudecka 2024
- Startuje konkurs na fotografię do kalendarza Kolej Podsudecka 2023
- Kalendarz Kolej Podsudecka 2022 - już do kupienia
- Startuje konkurs na fotografię do kalendarza Kolej Podsudecka 2022
- Od dziś można już kupić Kalendarz Kolej Podsudecka 2021.
- Konkurs zakończony
- Rusza konkurs - Twoje zdjęcie w Kalendarzu Kolej Podsudecka 2021