Dodano: Poniedziałek, 14 listopada 2016r. godz.: 15:34. Nr wydania: 433/2016

To będzie wyjątkowy Kalendarz Kolej Podsudecka

Kalendarz Kolej Podsudecka 2017 za około 10 dni trafi do sprzedaży. Jak zwykle będzie wyjątkowy. Zobaczcie dlaczego.

Przede wszystkim kalendarz zyskał nową kolorystykę. Tym razem postawiliśmy na ciemniejsze barwy i jak widać na zamieszczonych przykładach poprawiła się czytelność kalendarium. Zdjęcia jak co roku są wyjątkowe, ponieważ pokazują naszą najlepszą linię kolejową i pociągi, które kochamy. Wśród autorów mamy prawdziwych zawodowców, nawet takie osoby, o których pasji do fotografowania materiał prezentowała sama TVP! Jest to wydawnictwo profesjonalne, typowo kolejowe, skierowane do miłośników i sympatyków kolei w naszym regionie. Nie zawiera reklam itp.

Obraz: kalendarzkolejpodsudecka17a.jpg

Okładka

Autorzy wybranych zdjęć otrzymali już wiadomość, teraz oceniają swoje strony. Zgodnie z regulaminem zabawy otrzymają oni darmowe egzemplarze kalendarza. Wstępnie planujemy wysyłać je w grudniu. Konkurencja była jak co roku ogromna. Samych nowych zdjęć nadesłano ponad 120! Biorąc pod uwagę fotografie nadesłane w latach poprzednich, udział brało blisko pół tysiąca fotografii! Co ważne zawsze mamy osobę lub osoby, których zdjęcia pierwszy raz pokazujemy w naszym wydawnictwie.

A co znajdzie się w kalendarzu na 2017 rok?

Obraz: kalendarzkolejpodsudecka17b.jpg

Strona miesiąca stycznia

Obraz: kalendarzkolejpodsudecka17c.jpg

Strona sierpnia

Styczeń: lokomotywa SU46-026 z planowym pociągiem numer 46129 relacji Kędzierzyn-Koźle - Jaworzyna Śląska wjeżdża do Prudnika o godz. 13:40.

Luty: linia kolejowa nr 297 - szlak Nowy Świętów - Głuchołazy. Lokomotywa ST43-295 na popychu pociągu załadowanego górnośląskim węglem, przeznaczonym do głuchołaskiej papierni zbliża się powoli do celu swej podróży. W tle widowiskowy fragment Gór Opawskich z widoczną Biskupią Kopą (890m. n.p.m).

Marzec: teren stacji Twardawa. Lokomotywa ST43-108 prowadzi pociąg towarowy relacji Chybie-Kamieniec Ząbkowicki. Na torze południowym "luzaki" ST43-368 i ST43-242 relacji Kamieniec Ząbkowicki-Kędzierzyn KKD.

Kwiecień: ładowny pociąg towarowy prowadzony parą lokomotyw ST43 - 349 i 108 - opuszcza Piławę Górną i udaje się w kierunku Dzierżoniowa, mijając piękny semafor kształtowy stacji Piława.

Maj: lokomotywa SU45-115 z pociągiem specjalnym "Dolnośląskie Zakamarki" relacji Wrocław Gł.- Wrocław Gł. przez Legnicę, Węgliniec, Bielawę Dolną, Zebrzydów, Osiecznicę, Jawor, Borów, Grabinę wraca z Borowa do Jawora.

Czerwiec: ciężki pociąg towarowy z Rogoźnicy do Jaworzyny Śl. prowadzony w trakcji podwójnej przez lokomotywy ST43-302 i ST43-242 wjeżdża na stację Strzegom. W tle dawna strzegomska parowozownia i dwie charakterystyczne wieże wodne oraz kamieniołom na Górze Zwycięstwa.

Lipiec: lokomotywa BR285-021 relacji Goświnowice - Kamieniec Ząbkowicki zbliża się do stacji docelowej. W Kamieńcu lokomotywa po tankowaniu i krótkich manewrach podejmie skład ładownych cystern do i poprowadzi go do Zduńskiej Woli.

Sierpień: parowóz Ol49-69 z turystycznym pociągiem specjalnym "Pierścień" jadący w relacji Wrocław Gł. - Legnica - Nysa - Głuchołazy - Wrocław Gł. - Poznań Gł. opuszcza stację Świdnica Miasto. Pociąg na końcu składu wspomagany jest spalinowozem SU45-115.

Wrzesień: piękny letni poranek na szlaku Głogówek - Twardawa. Tandem kultowych lokomotyw ST43-272 i ST43-349 na czele pociągu towarowego. Skład się do semaforów wjazdowych stacji Twardawa, gdzie odbędą kilkunastominutowy postój celem przepuszczenia pociągu REGIO.

Październik: parowóz TKt48-18 z muzealnym pociągiem specjalnym "Westfalczyk" w relacji Jaworzyna Śl. - Świdnica Miasto - Jawor - Jaworzyna ŚL., uchwycony przed semaforami wjazdowymi stacji Świdnica Miasto.

Listopad: lokomotywa SM42-313 prowadzi pociąg REGIO relacji Nysa - Kędzierzyn-Koźle ciągnąc na haku dodatkowo zdefektowaną lokomotywę SU42-518. Skład mija okolice miejscowości Twardawa. Widoczny krzyż przypomina o wypadku, do jakiego doszło na pobliskim przejeździe kolejowym kilka lat temu.

Grudzień: lokomotywy parowe 52 8131-6+52 8177-9 ze specjalnym pociągiem do Jaworzyny Śląskiej wjeżdżają na stację w Mościsku Dzierżoniowskim.

Okładka dwa zdjęcia. Lokomotywy 52 8131-6+52 8177-9 prowadzą pociąg specjalny na szlaku Piława Górna - Dzierżoniów Śląski oraz lokomotywa ST43-368 na popychu wahadła do Nowej Rudy Słupca pomiędzy Ścinawką Średnią, a Nową Rudą Słupcem.

Cena kalendarza w tej chwili nie jest znana. Zostanie ustalona w najbliższych dnia. Podobnie koszty wysyłki. Należy przypomnieć, że w tym roku Poczta Polska zmieniła swój cennik, stąd ceny mogą się zmienić i zostaną ustalone po zważeniu kalendarza oraz ocenie jego rozmiaru gabarytowego. Wszystkie kalendarze będą wysyłane w twardych kartonach formatu A3 (jak w poprzednim roku).

Kalendarz składa się z 13 stron: okładka plus strona na każdy miesiąc. Na każdym miesiącu zdjęcie kolejowe z opisem i danymi autora. Kalendarium z imieninami oraz świętami. Numery tygodnia plus znaki zodiaku. Nazwy miesięcy w języku polskim, angielskim, niemieckim oraz czeskim. Papier: najwyższej jakości papier kredowy. Każdy kalendarz z zawieszką.

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Poniedziałek, 14 listopada 2016r. godz.: 15:34. Nr wydania: 433/2016

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki