Dodano: Wtorek, 1 grudnia 2015r. godz.: 15:03. Nr wydania: 402/2015

Dłuższe relacje, ale pociągów mniej

Już niebawem w życie wejdzie nowy rozkład jazdy pociągów. Tych w regionie opolskim Magistrali Podsudeckiej będzie mniej.

Czarny scenariusz likwidacji większości połączeń kolejowych w regionie nie spełni się, ale z siedmiu par pociągów kursujących obecnie między Nysą, a Kędzierzynem-Koźlem zostanie pięć. Nowy rozkład jazdy na kolei zostanie wprowadzony w połowie grudnia.

Nowością będzie uruchomienie trzech bezpośrednich pociągów do Gliwic. Dotychczas taki pociąg kursował raz dziennie. Za niewiele ponad miesiąc do jednego z głównych miast województwa śląskiego dojedziemy rano, przed i po południu. To duża zmiana i wyczekiwany od lat solidny powrót pociągów w dłuższych relacjach.

Sporym zaskoczeniem będzie brak pociągu, który o godzinie 15 ruszał z Kędzierzyna odwożąc do domów młodzież szkolną oraz pracowników. Powrót z tego miasta dopiero o godzinie 16. Ten pociąg będzie z pewnością należał do najbardziej obłożonych podróżnymi.

Do Brzegu zawiozą nas dwa bezpośrednie pociągi. Poprawi się dojazdy z Nysy do Wrocławia o dodatkowe weekendowe wieczorne połączenie stworzone głównie dla studentów. Zostaną dwie pary pociągów weekendowych gwarantujących dojazd z Głuchołaz do Opola w tym jeden dojedzie aż do Kluczborka.

Niestety nadal nie doczekamy się jakiegokolwiek połączenia kolejowego do kurortów Dolnego Śląska. Zachodnią granicę naszego województwa na naszej linii kolejowej pokonają tylko pociągi towarowe.

Obraz: mniejpociagow15.jpg

Nowy rozkład niestety to mniej pociągów

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Wtorek, 1 grudnia 2015r. godz.: 15:03. Nr wydania: 402/2015

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki