Dodano: Środa, 30 sierpnia 2023r. godz.: 15:29. Nr wydania: 557/2023

"Suka" wraca na Magistralę Podsudecką

Niesamowita gratka dla wszystkich miłośników kolei. W piątek 1 września na Magistrali Podsudeckiej pojawią się pociągi prowadzone jedyną czynną lokomotywą serii SU46.

Tych flagowych lokomotyw lat 90. na naszej linii kolejowej nikomu nie trzeba przedstawiać. Ponad 15 lat nie widzieliśmy ich na torach sto-trzydziestki-siódemki. Tym bardziej wielka radość, że już za kilka dni "sukę", bo tak się nazywa te spalinowozy, zobaczymy na Magistrali Podsudeckiej.

Obraz: sukawracana137.jpg

Lokomotywa serii SU48 z pociągiem do Jeleniej Góry na stacji w Prudniku, foto: pbc

W ramach kolejowego projektu Pogórze 2023, przedsięwzięcia realizowanego przez Turkol (więcej informacji tutaj) zostanie zorganizowany pociąg specjalny Ślązak relacji Katowice-Świdnica. Pociąg rusza z Katowic punktualnie o godzinie 9:00, a z Kędzierzyna 9:56. Będzie kursował zaraz za Regio do Wrocławia. W drodze do Nysy pociąg specjalny zatrzyma się o godzinie 10:45 w Prudniku. W Nysie plan: 11:21. Tam podróżnych do Świdnicy czeka przerwa, ponieważ uruchomiony zostanie pociąg specjalny również na SU46 relacji Nysa-Głuchołazy-Nysa. Powrót do Nysy około 13 i potem dalsza jazda do Świdnicy.

Następnie kolejny pociąg specjalny, tym razem ze Świdnicy do Głuszycy i powrót. Wieczorem wyjazd SU46 z pociągiem na kierunek Poznań przez Kobierzyce, Wrocław, Leszno.

Biletów on-line już nie można kupić, ale w składzie pociągu na miejscu już tak. Pasażerowie mogą liczyć na cudowną podróż, a miłośnicy fotografii już ładują baterie do aparatów. Na chwilę obecną wszystkie drogi w rejonie trasy pociągu są przejezdne. Jedynie kiedy ostatnio jechałem samochodem z Ząbkowic do Dzierżoniowa, to przy wjeździe do centrum miasta remont drogi. Objazd przez okolice tamtejszego dworca.

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Środa, 30 sierpnia 2023r. godz.: 15:29. Nr wydania: 557/2023

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki