Dodano: Środa, 5 czerwca 2013r. godz.: 12:55. Nr wydania: 278/2013

Program, atrakcje i plakat pikniku Koleją po pograniczu polsko-czeskim 2013 w Racławicach Śląskich

Już dziś zapraszamy wszystkich na piąty piknik kolejowy w Racławicach Śląskich. Impreza odbędzie się na południowej stronie dworca kolejowego w Racławicach Śląskich w weekend 29-30 czerwca (sobota i niedziela). Główną atrakcją będzie czynny parowóz Ty42-24 ze Skansenu Kolejowego w Pyskowicach.
Obraz: plakatpopograniczu.jpg

Piąta edycja imprezy kolejowej zbliża się wielkimi krokami. Prezentujemy Państwu program pikniku kolejowego planowanego na ostatnią sobotę i niedzielę czerwca (29-30 czerwca) na południowej stronie dworca kolejowego w Racławicach Śląskich (południe województwa opolskiego).

Główną atrakcją pikniku będzie czynna lokomotywa parowa Ty42-24 ze Skansenu Kolejowego w Pyskowicach. Będzie to całkowicie odnowiona i pierwszy raz w Polsce oficjalnie zaprezentowana lokomotywa po trwającej kilka lat renowacji.

Dzięki uprzejmości spółki PKP Cargo na pikniku pojawią się zmodernizowane lokomotywy SM42, ET22. Dzięki uprzejmości Zarządu Województwa Opolskiego we współpracy z Opolskim Zakładem Przewozów Regionalnych w sobotę na peronie będzie można zobaczyć najnowszy supernowoczesny opolski autobus szynowy serii SA137. Autobus ten ma pojechać jako pociąg specjalny w relacji Kędzierzyn Koźle-Racławice Śląskie-Kędzierzyn Koźle. O możliwości przejazdu tym składem na piknik podamy więcej informacji po ustaleniu szczegółów.

We współpracy ze stroną czeską pojawi się miniaturowa lokomotywa parowa 310.017 nazywana Maruška, która jest idealnym odzwierciedleniem oryginału w skali 1:08. Tory dla tego parowoziku zostaną rozstawione na peronie, a na wagony mogą wsiadać całe rodziny. Będzie też makieta kolejowa przygotowana przez czeskich miłośników transportu szynowego z Ostrawy i okolic. W poczekalni tradycyjnie przygotowana zostanie wystawa eksponatów kolejowych.

Nie zabraknie przejażdżek drezynami (po terenie stacji) oraz konkursu wyścigów drezyn ręcznych (niedziela). W niedzielę popołudniu tradycyjnie konkurs plastyczny dla dzieci (godzina 15:00), a po nim konkurs zapowiadania przyjazdu pociągów.

W sobotę wieczorem otwarta zabawa taneczna. W niedzielę wystąpi racławicka orkiestra dęta, a wieczorem tego dnia zagra DJ Beattraax. W trakcie pikniku wystąpią dzieci z racławickiej szkoły i przedszkola.

Na rampie kolejowej zostaną ustawione dmuchańce i zjeżdżalnie. Będzie też bogato zaopatrzony bufet. Nie zabraknie stanowiska krótkofalowców oraz wielu innych ciekawych atrakcji.

Oficjalnie rozpoczęcie pikniku w sobotę 29 czerwca o godzinie 13:30. Już teraz zapraszamy bardzo serdecznie.

Pobierz plakat pikniku w wysokiej rozdzielczości

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Środa, 5 czerwca 2013r. godz.: 12:55. Nr wydania: 278/2013

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2023
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki