Dodano: Poniedziałek, 1 października 2012r. godz.: 20:05. Nr wydania: 254/2012

Kalendarz Kolej Podsudecka 2013 - zarezerwuj i kup teraz

To już pewne. Lada dzień światło dzienne ujrzy piękny kolekcjonerski kalendarz ścienny Kolej Podsudecka 2013. Będzie można w nim znaleźć przepiękne zdjęcia z naszej linii kolejowej. W tym roku do sprzedaży przez Internet trafi tylko 80 sztuk kalendarza. Zobacz szczegóły, dowiedz się, jak go zdobyć i już teraz go zarezerwuj.

Kalendarz został wysłany do drukarni. Pewnie za 10, góra 14 dni trafi do sprzedaży. W tym roku kalendarz wydaje Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Racławicach Śląskich. W związku z tym kalendarz zostanie w znaczniej mierze przekazany dla tych osób, które pomogły lub współfinansowały piknik kolejowy organizowany w Racławicach. Udało mi się wynegocjować zakup 80 sztuk od Stowarzyszenia i tyle trafi do sprzedaży przez Internet. Kalendarza nie będzie można kupić nigdzie indziej w sieci. To typowe, kolekcjonerskie wydanie, znacznie lepsze, niż w roku poprzednim.

Jak wygląda kalendarz?

Kalendarz ma format A3 i jest wydrukowany na papierze kredowym. Zawieszka koloru białego. 13 stron w tym 12 miesięcy i 1 okładka. Na każdej stronie piękne zdjęcie wraz z opisem, nazwa miesiąca w języku polskim, angielskim, niemieckim i czeskim, solenizanci, numery tygodni, wyróżnienie świąt, opis znaku zodiaku. Kalendarz narysowany od nowa. Inny design, inne kolory, czcionki, a przede wszystkim bajecznie piękne zdjęcia.

Zdjęcia w kalendarzu:

  • Na okładce: Ty2-911 z pociągiem specjalnym relacji Wałbrzych Główny - Kamieniec Ząbkowicki - Jaworzyna Śląska - Wrocław Główny wjeżdża na stację Mościsko Dzierżoniowskie. Autor: Mirosław Synowski.
  • Styczeń: Era pociągów prowadzonych lokomotywami spalinowymi po Magistrali Podsudeckiej dobiega końca. Lokomotywa SU45-011 prowadzi skład pociągu relacji Nysa-Kędzierzyn Koźle. Skład uchwycony po wyjeździe ze stacji Prudnik. Autor zdjęcia: Paweł Bochenek.
  • Luty: Lokomotywa SP42-100 prowadzi jeden z ostatnich pociągów relacji Racibórz - Głubczyce - Racławice Śląskie. Skład uchwycony chwile po wyruszeniu ze stacji Głubczyce. Autor zdjęcia: Ryszard Boduszek. Data zdjęcia 1 kwietnia 2000 (skarb).
  • Marzec: Lokomotywa parowa Ty2-911 prowadzi pociąg specjalny relacji Kędzierzyn Koźle - Kłodzko - Wałbrzych Główny. Skład pociągu przejeżdża przez okolicę wsi Doboszowice. Autor zdjęcia: Mirosław Synowski.
  • Kwiecień: Lokomotywa ST44-1225 ze składem pustych wagonów używanych do przewożenia samochodów przejeżdża przez teren stacji w Racławicach Śląskich i udaje się w stronę Nysy. Autor zdjęcia: Stanisław Stadnicki.
  • Maj: Lokomotywy ST43-335 i ST43-377 prowadzą skład pociągu towarowego, który chwilę wcześniej opuścił stację Nowy Świętów. Z powodu zamknięcia toru numer 1 skład jedzie do Nysy torem lewym. Autor zdjęcia: Grzegorz Wilga (na zdjęciu lokomotywy ST43 z charakterystycznym żółtym czołem).
  • Czerwiec: Lokomotywa ST43-337 prowadzi objazdowy pociąg do Wrocławia. Skład przejeżdża przez okolicę przystanku Świdnica Miasto. W tle charakterystyczna zabudowa miejska. Autor zdjęcia: Mirosław Synowski.
  • Lipiec: Lokomotywa parowa Ty2-911 z pociągiem specjalnym relacji Wałbrzych Główny - Kłodzko - Kamieniec Ząbkowicki - Jaworzyna Śląska - Wrocław opuszcza Piławę Górną i udaję się do Świdnicy. Autor zdjęcia: Mirosław Synowski.
  • Sierpień: Zmodernizowana lokomotywa SM42-1265 prowadzi skład pociągu towarowego z czeskimi samochodami. Pociąg mija Racławice Śląskie. Wieś widoczna w tle. Autor zdjęcia: Stanisław Stadnicki.
  • Wrzesień: Lokomotywa SU42-505 ze składem pociągu REGIO relacji Nysa-Kędzierzyn Koźle przejeżdża przez most kolejowy nad rzeką Odrą. Autor zdjęcia: Grzegorz Wilga.
  • Październik: Lokomotywa ST44-1220 prowadzi wahadło wagonów samowyładowawczych. Skład mija posterunek przejazdowy 140, opuszcza Nysę i udaje się w kierunku Kamieńca Ząbkowickiego. W tle piękna panorama zabudowań Nysy. Autor zdjęcia: Piotr Synowiec.
  • Listopad: Lokomotywa ST43-245 ze składem wagonowym mija Kędzierzyn Koźle Przystanek i kieruje się w stronę Kędzierzyna Koźla Zachodniego. Autor zdjęcia: Grzegorz Wilga.
  • Grudzień: Lokomotywa SM42-2100 prowadzi pociąg składający się z 4 cystern. Skład przejeżdża przez nieczynny obecnie przystanek w Przełęku. Autor zdjęcia: Tomasz Szczepanik.

Jak kupić kalendarz Kolej Podsudecka 2013?

Obraz: kal13c.jpg

Miesiąc kwiecień

Kalendarz trafi do sprzedaży w połowie października. Prowadzone są zapisy. Najpierw należy się zapisać. Do osób, które się zapisały wyślę numer konta, na który należy wpłacić pieniądze za kalendarz (uwaga: proszę nie wpłacać pieniędzy wcześniej).

Na adres email staszek@kolejpodsudecka.pl należy wysłać wiadomość, w której należy podać:

  • Swoje imię i nazwisko oraz adres (tam będzie wysłany kalendarz).
  • Numer NIP lub PESEL (obowiązkowo, ponieważ do każdego sprzedanego kalendarza będzie wystawiona imienna faktura VAT).
  • Liczba rezerwowanych sztuk.

Kiedy kalendarz trafi do sprzedaży, to do każdej osoby, która dokonała rezerwacji, zostanie wysłany list e-mail z numerem konta i kwotą jaką należy wpłacić. Po zaksięgowaniu opłaty na koncie firmowym drukowana będzie faktura, pakowane kalendarze i nastąpi wysyłka. Kalendarze powinny dojść w ciągu 2-3 dni roboczych do adresata licząc od dnia zaksięgowania opłaty. Będziemy się starali pakować kalendarze w koperty wzmocnione tekturami itp., by jak najlepiej zabezpieczyć kalendarze.

Każda osoba, które rezerwuje kalendarz zgadza się na przetwarzanie przez naszą redakcję jej danych osobowych. Dane te będę przetwarzane jedynie w celu dokonania transakcji i wysyłki kalendarzy.

Cena kalendarza.

Obraz: kal13b.jpg

Miesiąc lipiec

Cena kalendarza będzie ustalona jak wydawca odbierze kalendarze z drukarni, więc za około 10 dni. Wstępna cena jednego kalendarza to około 23 złote brutto, w tym jest już 23% VAT (czyli do zapłaty 23zł). Jeśli cena się zmieni, to góra o 1,5zł (biorąc pod uwagę, że kalendarze muszą być odkupione od wydawcy i do nich doliczony podatek, to cena jest bardzo atrakcyjna). Kalendarze będą wysyłane jako listy polecone z pełną ewidencją. Cena wysyłki listu będzie ustalona po odbiorze kalendarzy, ponieważ nie wiadomo ile będzie ważył jeden kalendarz. Myślę, że cena wysłania jednego kalendarza to około 6zł plus podatek. Cena wysłania dwóch i trzech sztuk będzie podobna. Cena czterech i więcej może być inna.

Każdy kto zarezerwuje kalendarze dostanie email z dokładną informacją ile powinien wpłacić na konto. Cena ta będzie zawierała cenę zamówionych sztuk kalendarzy plus cenę wysyłki.

Uwaga. Można jeszcze zamówić Kalendarze Kolej Podsudecka 2012 za cenę 7 złotych brutto, w tym 23% VAT (czyli do zapłaty 7zł). Wystarczy do Waszej wiadomości dodać informację, że oprócz Kalendarza na rok 2013 zamawiacie też stary kalendarz na rok 2012 z ilość sztuk (podać ile sztuk).

Można kalendarze odebrać osobiście w Racławicach Śląskich lub Prudniku. Wtedy nie ma opłaty za wysyłkę.

Warto zamówić

Obraz: kal13a.jpg

Okładka Kalendarza Kolej Podsudecka 2013, piękne zdjęcie autorstwa Mirosława Synowskiego

Do naszej sprzedaży trafia tylko 80 sztuk. Edycja typowo kolekcjonerska. Piękne zdjęcia, rarytas dla miłośników kolei. Kalendarz cały rok będzie przypominał Wam o naszej ukochanej linii kolejowej. Idealny prezent na Mikołaja lub pod choinkę. Kalendarze kupowane są w legalnie działającej firmie. Do każdego kalendarza wystawiana jest faktura VAT.

Zapraszamy do rezerwowania. Pierwszeństwo zakupu będą miały osoby, które zarezerwują kalendarze. Nie czekajcie na ostatnią chwilę.

Serdecznie dziękuję autorom zdjęć zamieszczonych w kalendarzu. Współpraca z Wami to była przyjemność. Dziękuję za to, że wykonaliście tak świetne zdjęcia kolejowe. Mam nadzieję, że widząc je w kalendarzu będziecie tak szczęśliwi, jak ja, kiedy mogłem je zamieścić. Autorami zdjęć są: Paweł Bochenek, Mirosław Synowski, Ryszard Boduszek, Piotr Synowiec, Grzegorz Wigla, Tomasz Szczepanik. Wierzę, że Wasze zdjęcia będą inspiracją dla innych miłośników kolei.

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Poniedziałek, 1 października 2012r. godz.: 20:05. Nr wydania: 254/2012

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki