Dodano: Poniedziałek, 30 maja 2011r. godz.: 18:46. Nr wydania: 207/2011

Rusza siódmy sezon przejażdżek kolejowych po czeskiej wąskotorówce

Czeskim pociągiem w stylu retro będzie można przejechać się już w środę na specjalnym przejeździe z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

W tym sezonie po czeskiej wąskotorówce kursować będzie jeszcze więcej pociągów. Przejazdy specjalne zaplanowano 1 czerwca oraz w każdy czwartek i piątek czerwca. 1 czerwca skład poprowadzi zabytkowy parowóz w czwartki i piątki tego miesiąca lokomotywa spalinowa Faur 38.0.

Doroczne święto kolei (Den Drahy) planowane jest na dzień 25 czerwca (sobota). Tego dnia z Karniowa (Krnov) do Trzemesznej przyjedzie historyczny wagon motorowy m 131.1454. Rozkład jazdy dla tego pociągu: Karniów 9:30, Miasto Albrechtice 9:46, Trzemeszna 9:50. Powrót z Trzemesznej o godzinie 11:00.

W składzie kolejki wąskotorowej ma być zaprezentowany nowy wagon. 25 czerwca pociąg będzie prowadzony dwoma lokomotywami parowymi.

Główny sezon trwa przez cały lipiec i sierpień. Pociąg kursuje w soboty i niedziele. Cena biletu w jedną stronę dla osoby dorosłej wynosi 90 koron (ok. 15 złotych), dla dzieci 45 koron (ok. 7,5 zł). Przy biletach w dwie strony duże zniżki. Bilety kupuje się przed wejściem do pociągu od konduktorów (bardzo dobrze rozumiejących język polski).

Przejażdżka trasą w jedną stronę trwa dwie godziny. Pociąg wyrusza ze stacji Trzemeszna o godzinie 10:45. Dojazd do Osobłogi o godzinie 12:35. Wyjazd powrotny godzina 14:45. Rozkład jest taki sam dla każdego dnia kursowania pociągu.

Pobierz plakat reklamujący przejazdy po czeskiej wąskotorówce

Obraz: 7sezon.jpg

Już siódmy rok po czeskiej wąskotorówce kursować będą pociągi specjale, foto Paweł Bochenek

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Poniedziałek, 30 maja 2011r. godz.: 18:46. Nr wydania: 207/2011

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki