Dodano: Piątek, 6 sierpnia 2010r. godz.: 21:34. Nr wydania: 157/2010

Rozpoczęły się zapisy na przejazd czeskim pociągiem specjalnym w czasie imprezy kolejowej w Racławicach Śląskich

Jedną z największej atrakcji zbliżającej się imprezy kolejowej w Racławicach Śląskich będzie możliwość przejazdu czeskim parowozem i składem specjalnym po przygranicznej wąskotorówce. Autokar zabierze wszystkich chętnych prosto z racławickiego dworca kolejowego na pociąg i potem odwiezie na naszą imprezę. Aby skorzystać z tej atrakcji trzeba się jednak wcześniej zapisać. Zobacz szczegóły.
::rysunek:biletspecjalny.jpg@Bilet specjalny na przejazd pociągiem::

W sobotę 21 sierpnia w godzinach porannych udostępnimy możliwość skorzystania z nie lada atrakcji. Przejazdu pociągiem specjalnym prowadzonym odnowionym czeskim parowozem U57.001 po czeskiej wąskotorówce Trzemeszna-Osobłoga (Tremesna ve Slezku-Osoblaha). Przejazd przez malownicze tereny u podnóża Gór Opawskich, piękne przygranicze stacyjki. Na trasie strome podjazdy, 102 łuki (w tym najbardziej ostry łuk w Czechach), wioska indiańska. Przejazd trwa około dwie godziny.

Autokar zostanie podstawiony pod dworzec kolejowy w Racławicach Śląskich około godziny 9:45. Wyjazd do Czech około godziny 9:55. Uwaga! Autokar będzie skomunikowany z pociągiem przyjeżdżającym z Kędzierzyna Koźla (odjazd z Kędzierzyna Koźla po godzinie 9). Nawet jeśli pociąg z Kędzierzyna będzie spóźniony to autokar będzie czekał. Jednakże jeśli spóźnienie będzie bardzo duże to autokar odjedzie, ponieważ czeska kolejka nie może mieć wielkiego spóźnienia w związku z zaplanowanymi mijankami z normalnymi pociągami osobowymi. Kilkunastominutowe spóźnienie pociągu jest dopuszczalne.

Około godziny 10:35 dojazd do miejscowości Trzemeszna pod dworzec kolejowy gdzie będzie już podstawiony pociąg specjalny do Osobłogi. Godzina odjazdu pociągu 10:45. Przejazd pociągiem i dojazd do Osobłogi około godziny 12:35. Powrót do Racławic Śląskich około godziny 13:00, idealnie na oficjalne rozpoczęcie pikniku kolejowego.

Dokładna cena przejazdu zostanie podana niebawem. Obejmuje ona przejazd autokarem w dwie strony (dowóz na przejazd pociągiem, powrót do Racławic Śląskich), przejazd kolejką oraz pamiątkowy, jedyny w swoim rodzaju okazyjny bilet przygotowany na naszą imprezę kolejową. Prawdopodobnie cena ogólna za powyższy przejazd (dojazd, pociąg, bilet pamiątkowy) wyniesie 26zł od osoby.

Uwaga. W związku z dużą liczbą chętnych przeprowadzamy zapisy na powyższy przejazd. Zapisać można się telefonicznie lub poprzez e-mail:

Maria Stadnicka, tel. 785 959 506

e-mail: Stanisław Stadnicki:

Należy skontaktować się z nami, przedstawić się oraz określić ilość osób, dla której rezerwuje się miejsca. Warto też powiedzieć w jaki sposób dostaniecie się Państwo do Racławic: pociągiem, własnym samochodem, autobusem itp. Zostawić swój e-mail oraz numer telefonu.

Pierwszeństwo przejazdu do Czech będą miały osoby, które się zapisały. Bilety na przejazd będą sprzedawane w Racławicach w kasie biletowej w czasie imprezy lub bezpośrednio w autokarze od naszego przewodnika. Będzie można też odebrać bilety przed imprezą ustalając z nami godziny spotkania i miejsce.

Pokazanie biletu specjalnego na przejazd czeskim pociągiem upoważnia do zniżki na przejazd drezyną w czasie racławickiej imprezy trasą Racławice Śląskie-Wielki Most Kolejowy-Łącznica Kolejowa (to miejsce, w którym w przyszłości ma połączyć się czeska kolejka wąskotorowa z polskimi torami).

Bilety specjalne na przejazd czeskim pociągiem są niepowtarzalne i przygotowane tylko na tą okazję. Zawierają relację pociągu, dzień, godzinę, a także pieczątkę Skansen Racławice Śląskie oraz datę wybitą 60-letnim datownikiem z dawnej kasy biletowej. To niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju pamiątka.

Organizatorem przejazdu jest Stowarzyszenie Rozwoju Dorzecza Osobłogi.

Uwaga! Przejazd do Czech możliwy jest tylko dla osób posiadających przy sobie dowody osobiste lub paszporty.

Uwaga. Jeśli chętnych będzie dużo to zorganizowanych zostanie 2 przejazdy. Prosimy możliwe szybko się zapisywać.

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Piątek, 6 sierpnia 2010r. godz.: 21:34. Nr wydania: 157/2010

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2023
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki