Dodano: Poniedziałek, 26 lipca 2010r. godz.: 18:47. Nr wydania: 156/2010

Drezynowanie na mokrych szynach

Mimo niesprzyjającej aury tegoroczne zawody drezynowe w Białej były udane, a rywalizacja samorządowców stała na wysokim poziomie. Cieszyli się też najmłodsi, którzy mogli korzystać z przejażdżek turystycznych.

Najważniejszym wydarzeniem bialskiej imprezy były III wojewódzkie zawody samorządowców w wyścigach drezyn ręcznych. W tym roku doszła nowa, atrakcyjna kategoria ? do rywalizacji stanęły panie. W zmaganiach samorządowców bezkonkurencyjna okazała się ekipa z Korfantowa, która była lepsza od Urzędu Marszałkowskiego i gospodarzy z Białej. Czwarte miejsce przypadło Lubrzy, piąte Starostwu Powiatowemu w Prudniku, a szóste gościom z Mesta Albrechtic.

Panie nie chciały być gorsze. Nie tylko zgodnie ubrały się w czerwień i kapelusze, ale pokazały sportowy pazur, a o końcowym wyniku decydowały sekundy. Tutaj najlepsze okazały się reprezentantki Białej pokonując odpowiednio ekipę z Głogówka, Lubrzy oraz Prudnika. Wśród zawodniczek można było dostrzec między innymi posłankę Janinę Okrągły.

W niedzielę ścigano się drezynami ręcznymi już w kategoriach otwartych. Przez dwa dni można było skorzystać z turystycznych przejażdżek odcinkiem linii kolejowej z Białej w stronę Prudnika. Popołudniu dzieci wożone były do Józefowa, a w godzinach porannych miłośnicy kolei mogli dojechać aż do miasta powiatowego. Szczególnie w sobotę trzeba było być prawdziwym kolejowym zapaleńcem, ponieważ przejazd do Prudnika odbywał się w lejącym deszczu. Mimo to chętnych nie brakowało. Później pogoda była już bardziej łaskawa dla organizatorów czyli Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Białej i Opolskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei, a impreza odbywała się bez przeszkód.

Warto dodać, że nasi drezyniarze na czele z Panami Henrykiem Remiszem i Pawłem Remiszem postarali się o oczyszczenie praktycznie całego odcinka linii kolejowej do Prudnika. Na peronie dostępny był bufet, były też miejsca do odpoczynku.

Powiat Prudnicki słynie z imprez kolejowych i to na naszym terenie jako jedynym w województwie można przejechać się okazjonalnie drezynami. W lipcu w Białej, a pod koniec wakacji w Racławicach Śląskich.

::rysunek:drezynybiala1.jpg@Impreza drezynowa w Białej:: ::rysunek:drezynybiala2.jpg@Impreza drezynowa w Białej:: ::rysunek:drezynybiala3.jpg@Impreza drezynowa w Białej:: ::rysunek:drezynybiala4.jpg@Impreza drezynowa w Białej:: ::rysunek:drezynybiala5.jpg@Impreza drezynowa w Białej::

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Poniedziałek, 26 lipca 2010r. godz.: 18:47. Nr wydania: 156/2010

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki