Dodano: Czwartek, 25 sierpnia 2016r. godz.: 10:35. Nr wydania: 429/2016

Zaproszenie na piknik kolejowy do Racławic Śląskich

Już w najbliższą sobotę i niedzielę odbędzie się kolejna edycja pikniku kolejowego w Racławicach Śląskich, która w tym roku połączona jest z jubileuszem 140-lecia kolei w naszym regionie.

Tegoroczny piknik kolejowy w Racławicach Śląskich nawiązuje do pięknego jubileuszu 140-lecia kolei na ziemi prudnickiej. Zaplanowano go już na najbliższą sobotę i niedzielę 27-28 sierpnia. Główną atrakcją będzie czynna lokomotywa parowa Ty42-24 z Pyskowic, którzy przyjedzie do Racławic Śląskich z zabytkowym wagonem dzięki uprzejmości PKP Cargo, największego w Polsce kolejowego przewoźnika towarowego. Jak dowiadywaliśmy się wczoraj, parowóz jest potwierdzony.

Na plakacie imprezy można wyczytać, że do Racławic Śląskich planowany był przyjazd drugiej lokomotywy z Jaworzyny Śląskiej, ale tego parowozu organizator nie załatwił.

Do pozostałych atrakcji tegorocznego pikniku można zaliczyć przejażdżki drezynami, konkursy wyścigi drezyn ręcznych, cyfrową makietę pociągów, wystawę eksponatów kolejowych, rycerze Joannici z Solca.

Będzie obecna też sympatyczna ekipa kolegów z Czech, która będzie promowała przejazdy kolejką wąskotorową po czeskiej stronie granicy.

Oficjalne rozpoczęcie pikniku w sobotę o godzinie 13:00. W sobotę będzie można zobaczyć najnowszy opolski pociąg IMPULS.

To święto kolei jest świętem nasz wszystkich, przecież każdy z nas był pasażerem pociągu. Kolej przez lata dawała pracę niezliczonej liczbie naszych mieszkańców, stanowiła o sile, potencjale i znaczeniu regionu. Warto ten jubileusz świętować w Racławicach Śląskich i przypomnieć sobie prawdziwą kolej, tę, w której wszyscy jesteśmy zakochani.

W załączeniu plakat - autor: Stowarzyszenia Miłośników Kolei, organizatora pikniku.

Obraz: plakatkolejpiknik16rok.jpg

Plakat imprezy Stowarzyszenie Miłośników Kolei

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Czwartek, 25 sierpnia 2016r. godz.: 10:35. Nr wydania: 429/2016

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2023
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki