Dodano: Wtorek, 1 grudnia 2015r. godz.: 15:40. Nr wydania: 405/2015

Nowa KolejPodsudecka.pl

Dziś udostępniamy Wam nową wersję naszej strony internetowej. Wraz z nią wiele nowych działów, informacji i ulepszony sklep internetowy.

Po naprawdę długim oczekiwaniu światło dzienne ujrzała nowa wersja naszej strony internetowej. Jak możecie zauważyć zmianie uległo dosłownie wszystko, a w tym artykule pokrótce napiszemy o tym.

Przede wszystkim udało się nam połączyć bazy danych starej strony z silnikiem znanym z nowej wersji serwisu Raclawice.Net. Dzięki temu KolejPodsudecka.pl działa bardzo szybko i jest w pełni dostosowana także do urządzeń mobilnych. To, co najważniejsze udało się przenieść wszystkie materiały ze starej wersji strony, do nowej, zwłaszcza popularne aktualności.

Na naszej stronie widzicie już nową wersję sklepu, w którym można kupić nowe Kalendarze Kolej Podsudecka na 2016 rok. Obsługa sklepu nie powinna Wam sprawić trudności.

Pojawiło się kilka nowych działów. Test wiedzy sprawdzi, ile wiecie o naszej ukochanej linii kolejowej. Zobaczcie, czy potraficie odpowiedzieć przynajmniej na połowę pytań. Pojawił się artykuł "ciekawostki", w którym zamieściliśmy nieznane szerzej informacje o Magistrali Podsudeckiej. Dowiecie się z niego, kto skutecznie blokował budowę linii dziś oznaczonej numerem 137, w którym miejscu znajdują się zalane tory, oraz kto ważny podróżował pociągami w tej okolicy.

W zakładce "historia Magistrali" został zamieszczony bardzo obszerny artykuł opisujący dzieje Kolei Podsudeckiej od chwili, kiedy pojawiły się plany jej wybudowania, do czasów obecnych. Z poprzedniej strony przenieśliśmy wykaz stacji oraz kalendarium budowy z mapami.

Nowością jest także dział Video, a w nim kilka filmów sprzed dekady, które nadesłał do nas pbc. Kiedy je zobaczycie przypomną się Wam czasy, w których latem na obsłudze pociągów pośpiesznych królowały lokomotywy ST43.

Wielu czytelników prosiło nas o zakładkę, w której będzie można znaleźć informacje o tym, co ciekawego w dziedzinie kolei dzieje się na Magistrali Podsudeckiej. Powstał kalendarz zapowiedzi, w którym informujemy o wydarzeniach wartych uwagi. Z kolei w zakładce "książki" będziemy pisali o nowościach wydawniczych, które w jakimś stopniu związane są z koleją na Przedgórzu Sudeckim.

Udało się przenieść ponad 1300 zdjęć z galerii, która zyskała całkiem nową oprawę oraz możliwości. Przeglądamy wszystkie te zdjęcia i porządkujemy je. Można je oglądać, ale do czasu zakończenia prac dodawanie zdjęć jest zablokowane. Dajcie nam kilka dni - prosimy o cierpliwość. Warto zaznaczyć, że po wejściu do galerii zdjęć z prawej strony pojawiają się specjalne tagi: ich kliknięcie ułatwi pokazanie konkretnych zdjęć (np. wybrana lokomotywa lub fotografie wygranego autora). Wprowadziliśmy też mechanizm, który co kilka tygodni wybiera najlepsze zdjęcia dodane przez naszych fotografów. Mechanizm ten ocenia liczbę unikalnych wejść, lajków oraz ocenę wybranych administratorów. W ten sposób wybierane są zdjęcia, które są wyróżnianie. Co ważne: ustaliliśmy, że zdjęcia osób oceniających nie będą w ten sposób nagradzane, żeby było sprawiedliwie. Najlepsze zdjęcia są z prawej strony, po wejściu do galerii.

Nie wszystko na raz. Przez ostatnie tygodnie ciężko pracowaliśmy i mamy więcej niespodzianek. Są nimi na przykład bardzo ciekawe artykuły, które wkrótce pojawią się na naszych stronach. W nich znajdziecie mnóstwo interesujących informacji o linii 137 i jej historii. Jeszcze w grudniu pojawi się materiał przybliżający Wam władców, którzy korzystali z pociągów kursujących Magistralą Podsudecką. Dowiecie się, gdzie i w jakim celu jechali. Będzie też materiał o obecnym losie lokomotyw SU46. A co jeszcze: oj, dużo, dużo więcej.

Zapraszamy do przeglądania naszych nowych stron.

Ważne informacje związane z kontami użytkowników. Konta na stronie Raclawice.Net i KolejPodsudecka.pl nie są tymi samymi. Jeśli ktoś ma konto w jednym serwisie to nie zaloguje się do drugiego jeśli i tam nie założy konta (wynika to z faktu, że przez lata obie strony miały inne bazy danych). Wyszukiwarka może przez kilka dni działać niepoprawnie do czasu ponownego zindeksowania stron.

Obraz: nowakpp.jpg

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Wtorek, 1 grudnia 2015r. godz.: 15:40. Nr wydania: 405/2015

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2024
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki