Dodano: Środa, 1 października 2014r. godz.: 18:38. Nr wydania: 358/2014

Piknik kolejowy w Racławicach Śląskich, prawdopodobnie w maju 2015 roku

Pod koniec września na spotkaniu członków Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Racławicach Śląskich dyskutowano o kilku ciekawych sprawach.

Na zebraniu omówiono kilka bardzo ważnych kwestii. Przede wszystkim przedyskutowano sprawy finansowe i rozliczenie poprzedniego pikniku kolejowego. Bardzo wstępnie ustalono, że następny piknik kolejowy w Racławicach Śląskich miałby odbyć się w sobotę i niedzielę 30-31 maja 2015 roku i byłby połączony z imprezą "Kolej na orkiestrę". Termin ten pasuje miłośnikom kolei z Pyskowic, którzy wstępnie zgodzili się przyjechać z lokomotywą parową.

"Kolej na orkiestrę", to impreza wspólnie organizowana przez Urząd Marszałkowski, Przewozy Regionalne i Politechnikę Opolską. Szynobusem kursuje orkiestra, która na stacjach ogrywa koncerty.

W czasie zabrania zastanawiano się nad rozpoczęciem starań, których efektem byłoby zgłoszenie Stowarzyszenia jako jednostki Organizacji Porządku Publicznego. Dzięki temu na rzecz racławickich miłośników kolei możliwe byłoby przekazanie 1% podatku dochodowego.

Poinformowano o spotkaniu zorganizowanym w Starostwie Powiatowym, podczas którego omawiano kwestie przejęcia linii kolejowej Głubczyce-Racławice Śląskie przez samorządy. We wrześniu zarządca linii wysłał pisma do urzędów informując o tym, że te muszą się ostatecznie określić na temat ewentualnego przejęcia taj linii kolejowej.

Żywiołowa dyskusja trwała 2 godziny. Dalsze decyzje związane z organizacją pikników itp. zostaną podjęte na kolejnym zebraniu miłośników kolei, które zaplanowano już po wyborach samorządowych (po 16 listopada). W wyborach samorządowych kandydować będzie dwóch członków stowarzyszenia, jeden do rady w gminie Głogówek oraz rady powiatu w Prudniku.

Video

W ubiegłym roku jedną z atrakcji pikniku w Racławicach Śląskich był przejazd pociągu specjalnego prowadzonego parowozem Ty42-24.

Autor filmu: grodkowDRK.

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Środa, 1 października 2014r. godz.: 18:38. Nr wydania: 358/2014

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2023
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki