Dodano: Czwartek, 10 czerwca 2010r. godz.: 11:15. Nr wydania: 151/2010

Uwaga. W najbliższą sobotę startuje akcja koszenia torowiska na linii kolejowej Głubczyce-Racławice Śląskie.

Jeśli się uda to w tym roku całkowicie oczyścimy tą linię kolejową, a tym samym wreszcie możliwa będzie organizacja przejazdu pociągu specjalnego z Racławic do Głubczyc. Społeczna akcja karczowania torowiska rusza już w najbliższą sobotę (12 czerwca). Zobacz szczegóły.
::rysunek:koszenietorowiska2010.jpg@Mapa etapów koszenia torowiska::

Akcja w tym roku podzielona jest na trzy etapy. Etap pierwszy zaznaczony na mapce obok kolorem niebieskim zostanie wykonany przez strażaków z Głubczyc. Oczyszczą oni fragment torowiska na odcinku z przystanku Głubczyce Las do samych Głubczyc.

Zadaniem społeczników jest realizacja etapu II i III. Etap II to wykarczowanie 1300 metrów torowiska między przystankami Żabczyce, a Głubczyce Las. Na mapie zaznaczono kolorem czerwonym. Jeśli dużo osób zgłosi się do pomocy to możemy to zrobić w jeden dzień.

Etap III to drobna korekta szlaku oczyszczonego już w roku ubiegłym (na mapie zaznaczona kolorem zielonym). To najłatwiejszy etap, dlatego zostawiamy go na koniec.

Apelujemy o pomoc. Akcja koszenia torowiska jak już wspomniano rozpoczyna się już za dwa dni. Dzięki uprzejmości włodarzy Głubczyc zakupiono paliwo i oleje do kos i pił o wartości 1000zl. Paliwo dostępne jest na miejscu. Trzeba tylko przynieść swój sprzęt (piły, kosy, a także siekiery, meczety itp.). Potrzebne są też osoby do odrzucania z torowiska już ściętych krzewów.

Zbieramy się wzorem roku ubiegłego na dworcu kolejowym w Racławicach Śląskich w sobotę o godzinie 9:00. Na spóźnialskich czekamy maksymalnie 10 minut. Jeśli ktoś chciałby dołączyć później prosimy o telefon pod numer: 661 738 218. Podjedziemy na dworzec w Racławicach. Każdy może przed przystąpieniem do pracy zobaczyć dokument zezwalający na karczowanie torowiska.

Apelujemy o zabranie ze sobą wody, jakiegoś środka przeciwko owadom, ubrania z długim rękawem i rękawic roboczych. Mimo zapowiadanego upału praca będzie prowadzona w miejscach zacienionych.

Apelujemy o pomoc i zapraszamy. Każdy to zaangażuje się w koszenie torowiska może liczyć na darmowe przejazdy drezynami w czasie imprezy kolejowej oraz przejazd specjalnym pociągiem Retro (aktualnie załatwiamy taki pociąg, ale w pierwszej kolejności torowisko musi być wyczyszczone).

Autor: Stanisław Stadnicki.
Publikacja tekstu: Czwartek, 10 czerwca 2010r. godz.: 11:15. Nr wydania: 151/2010

Dziękujemy za lekturę tego tekstu. Możesz teraz wrócić do wyboru aktualności.

Polecamy teksty na podobny temat

Następne teksty:

Poprzednie teksty:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie © Stanisław Stadnicki 2005-2022
Powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie treści serwisu KolejPodsudecka.pl jest zabronione.
Serwis KolejPodsudecka.pl jest internetowym dziennikiem wpisanym do rejestru Dzienników i Czasopism

  • WebInspiracje
  • Stanisław Stadnicki